Facebook link

Zakopiański Weekend Biegowy z Sokołem - Obiekt - VisitMalopolska

Powrót

Zakopiański Weekend Biegowy z Sokołem

Zakopiański Weekend Biegowy z Sokołem

Od 2022-07-02 do 2022-07-03
grafika przedstawiająca mężczyznę w chmurach
34-500 Zakopane
tel. +48 182064156
Organizator: TOWARZYSTWO GIMNASTYCZNE SOKÓŁ GNIAZDO W ZAKOPANEM
Orkana 2, 34-500 Zakopane
Zakopiański Weekend Biegowy z Sokołem to wyjątkowe sportowe wydarzenie organizowane od 2011 r. przez Towarzystwo Gimnastyczne „Sokół” Gniazdo w Zakopanem

Tegoroczna impreza składa się z dwóch zróżnicowanych pod względem dystansu i stopnia trudności biegów, których trasy prowadzą pięknymi tatrzańskimi szlakami. Zakopiański Weekend Biegowy to niezapomniana atmosfera zawodów, wspaniały doping kibiców, a także możliwość spotkania innych pasjonatów biegów górskich, a wśród nich także czołowych polskich zawodników. Podczas zawodów nie brakuje również atrakcji dla najmłodszych. Z myślą o dzieciach, organizatorzy w rejonie mety Wysokogórskiego Biegu im. dh Franciszka Marduły przygotowują specjalną strefę ze sportowymi zabawami, w której najmłodsi czekają na członków swojej rodziny biorących udział w tych niezwykle wymagających zawodach.
Cykl zawodów rozpoczyna 2 lipca ekstremalny Wysokogórski Bieg im. dh. Franciszka Marduły na dystansie 32 km z deniwelacją 2218 m rozgrywany jako Mistrzostwa Polski w Skyrunningu a dzień później rozgrywany jest Bieg Sokoła na dystansie 15 km. Wyzwaniem dla najwytrwalszych zawodników, którzy ukończą oba biegi, jest rywalizacja w Grand Prix Sokoła.
Szczegóły na stronie: www.biegisokole.pl  

 


Brak obiektów w wybranej kategorii.