Facebook link

Mural Life Oświęcim - Trasa - VisitMalopolska

Powrót

Mural Life Oświęcim

Mural Life Oświęcim

Mural autorstwa Heiko Klohn znajdujący się przy ul. Bema 8 na elewacji bocznej szkoły powiatowej. Mural przedstawia krzyczącego mężczyznę w średnim wieku z zaciśniętymi powiekami. Z jego ust dobywa się krzyk life ukazany graficznie za pomocą czerwonych liter. Przeważającą kolorystyką muralu są odcienie kolorów stalowych oraz czarnego.
Rodzaj szlaku: tematyczny
Oświęcim
Tradycją jest, iż znany artysta odsłania w Oświęcimiu zaprojektowany przez siebie mural, nawiązujący tematyką do pokojowego przesłania Life Festival Oświęcim, organizowanego przez Fundację Peace Festival, przy wsparciu finansowym Miasta Oświęcim.
Mural znajduje się przy ulicy Bema na elewacji bocznej szkoły powiatowej. Autorem tego dzieła jest Heiko Klohn, a sam mural został wykonany w ramach Tauron Life Festival Oswiecim 2007. Miasto Oświęcim posiada unikatową kolekcję monumentalnych malowideł na budynkach zlokalizowanych w różnych częściach miasta. Większość z nich swoja tematyka nawiązuje do propagowania pokoju, przełamywania barier i stereotypów kulturowych, a także przekazywania ducha tolerancji.