Facebook link

Mural Niezamierzony Przypływ Morza Oświęcim - Trasa - VisitMalopolska

Powrót

Mural Niezamierzony Przypływ Morza Oświęcim

Mural Niezamierzony Przypływ Morza Oświęcim

Mural autorstwa Rafała Oblińskiego przedstawiający głowę w której wnętrzu znajdują się wielokolorowe ptaki. Głowa znajduje się na tle mapy świata z widocznymi kontynentami. Mural znajduje się na ul. Śniadeckiego 22 na budynku poniemieckiego bunkra.
ul. Śniadeckiego 22, Oświęcim Region turystyczny: Tarnów i okolice
Tradycją jest, iż znany artysta odsłania w Oświęcimiu zaprojektowany przez siebie mural, nawiązujący tematyką do pokojowego przesłania Life Festival Oświęcim, organizowanego przez Fundację Peace Festival, przy wsparciu finansowym Miasta Oświęcim.
Dla mnie fascynujące jest tworzenie kontynuacji poprzedniego dzieła. Jestem niezwykle podekscytowany, gdyż mam możliwość stworzyć drugą pracę, która będzie korespondować, współdziałać z pierwszą. Będzie to ich wzajemne uzupełnianie się, tworzenie jedności, całości. Będzie to swoista wizualna konwersacja obu projektów. Dzięki temu przekaz, jaki kryje się za pracami, będzie miał większą moc, większe oddziaływanie na ludzi. Mam nadzieję, że pozwolą nam one odnaleźć piękno, którego nie dostrzegamy w codziennej pogoni. Rafał Olbiński o NIEZAMIERZONYM PRZYPŁYWIE MORZA (zródło: 2014.lifefestival.pl)