Facebook link

Mural Sterowiec Oświęcim - Trasa - VisitMalopolska

Powrót

Mural Sterowiec Oświęcim

Mural Sterowiec Oświęcim

Mural autorstwa Jarosława Jaśnikowskiego znajdujący się przy ul. Jagiełły 12 na bocznej elewacji siedziby Banku Pekao S.A. Mural przedstawia na pierwszym planie most przypominający akwedukt po którym przemieszcza się mężczyzna na bicyklu. Z lewej strony muralu widać schody na których stopniach przebywa para spoglądająca w stronę przelatującego Sterowca. Maszyna ta to olbrzymi sterowiec na którego pokładzie znajdują się budynki mieszczańskie, w tym młyn stanowiący napęd statku.
Rodzaj szlaku: tematyczny
ul. Jagiełły 12, Oświęcim Region turystyczny: Tarnów i okolice
Tradycją jest, iż znany artysta odsłania w Oświęcimiu zaprojektowany przez siebie mural, nawiązujący tematyką do pokojowego przesłania Life Festival Oświęcim, organizowanego przez Fundację Peace Festival, przy wsparciu finansowym Miasta Oświęcim.
Moje malarstwo jest niczym nieustanna podróż, po nieodkrytych światach. (…) Zabieram w nią farby, pędzle oraz płótna i maluję obrazy lub, jak ktoś woli, wstawiam okna. Dzięki tym oknom, inni ludzie mogą przenieść się tam na moment, do Światów Alternatywnych naszych wyobraźni. Jarosław Jaśnikowski (źródło: www.jaroslawjasnikowski.pl)