Facebook link

Szlak Frontu Wschodniego I Wojny Światowej Małopolska - Trasa - VisitMalopolska

Powrót

Szlak Frontu Wschodniego I Wojny Światowej Małopolska

Szlak Frontu Wschodniego I Wojny Światowej Małopolska

Krzyże z daszkami na mogiłach w lesie na wzgórzu
Rodzaj szlaku: samochodowy
Gorlice Region turystyczny: Beskid Sądecki i Niski, Gorce i Beskid Wyspowy, Jura Krakowsko- Częstochowska, Kraków i okolice
Szlak Frontu Wschodniego I Wojny Światowej w Województwie Małopolskim prowadzi do miejsc, które w latach 1914-1918 były Szlak Frontu Wschodniego I Wojświadkami najbardziej znaczących wydarzeń rozgrywających się na froncie wschodnim I wojny światowej.

Pamiątki tamtych czasów to m.in. forty Twierdzy Kraków, zbiory muzealne i liczne cmentarze wojenne. Podróżujące szlakiem można odwiedzić również pola bitew, odnaleźć ślady okopów i zobaczyć obiekty, które w czasie Wielkiej Wojny służyły za siedziby sztabów walczących armii czy szpitale wojskowe. Dostojna architektura nekropolii na ziemiach tarnowskiej, gorlickiej i na terenie Beskidu Niskiego nie pozwalają zapomnieć o trudnym losie, bohaterstwie i poświęceniu walczących tu żołnierzy.

Szlak Frontu Wschodniego I Wojny Światowej został wyróżniony w konkursie Turystyczne Skarby Małopolski w 2021 roku w kategorii Najciekawszy Szlak Turystyczny.