Facebook link
Jesteś tutaj:
Powrót

Do wiśnickiej twierdzy

Do wiśnickiej twierdzy

Na wprost wysoki, murowany zamek. Od prawej z okrągłą wysoką basztą z małymi oknami. Dalej schody po dwóch stronach do wysokiego budynku , pięciokondygnacyjnego z wieloma oknami i niskim dachem krytym dachówką. Obok po lewej wysoka wieża prostokątna i dalszy fragment wysokiego zamku. Na końcu druga wysoka, okrągła baszta. Po lewej niski budynek . Z tyłu kamienne ogrodzenie i wysokie drzewa. Przed zamkiem alejki między trawnikami. Niebo częściowo zachmurzone.
Rodzaj szlaku: pieszy
Długość szlaku: 18,9 km
Bochnia Region turystyczny: Pogórza
Pogórze Wiśnickie to wyjątkowy obszar w całości objęty ochrona krajobrazową. Brak tu dużych miast i przemysłu ciężkiego. Panuje tu ład i harmonia. Ukrytych jest tu wiele skarbów danych przez przyrodę, np. skałki czy stare drzewa. Szlak łączy dwa największe miasta Pogórza Wiśnickiego i pokazuje jego wyjątkowe piękno.

Trasa cały czas prowadzi niebieskim szlakiem z Bochni do Nowego Wiśnicza, malowniczymi terenami Pogórza Wiśnickiego. Im dalej na południe, tym wyższe pokonujemy grzbiety. Wyruszamy z Rynku w Bochni. Szlak prowadzi po drodze wśród zabudowań, ale też na drogach turystycznych. Przechodzimy przez miejscowość Kopaliny i obok Zamku wchodzimy do centrum Nowego Wiśnicza. Zwieńczeniem wycieczki jest wizyta we wspaniałym XVI-wiecznym zamku Kmitów w Wiśniczu, który w kolejnym stuleciu ufortyfikowali potężnymi bastionami Lubomirscy. U stóp zamku, w samym miasteczku, znajduje się też kilka innych ciekawych zabytków, m.in. Koryznówka, dworek, w którym mieści się muzeum poświęcone Janowi Matejce. Do Bochni wracamy tą samą drogą.

 

Bochnia – Kopaliny – Nowy Wiśnicz – Kopaliny – Bochnia

Obiekty na trasie