Facebook link
Jesteś tutaj:
Powrót

JACEK MALCZEWSKI – WSPÓŁBRZMIENIA. LUSŁAWICE 2024

JACEK MALCZEWSKI – WSPÓŁBRZMIENIA. LUSŁAWICE 2024

Scena z przygotowanymi stanowiskami dla muzyków w Europejskim Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego Lusławice

Lusławice 250, 32-840 Lusławice Region turystyczny: Pogórza

Data i godzina rozpoczęcia: niedziela, 14 lipca 2024 14:00
Data i godzina zakończenia: niedziela, 15 września 2024 00:00
Organizator: Europejskie Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego
Lusławice
W niedzielę 14 lipca 2024 roku Europejskie Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach serdecznie zaprasza na szczególne wydarzenie: JACEK MALCZEWSKI – WSPÓŁBRZMIENIA. LUSŁAWICE 2024. W związku z 170. rocznicą urodzin i 95. rocznicą śmierci artysty tego dnia odbędzie się konferencja oraz wernisaż wystawy czasowej nieznanych dzieł Jacka Malczewskiego pochodzących z prywatnych zbiorów polskich kolekcjonerów.

To szczególne wydarzenie dowodzi, że w Lusławicach kształty, barwy, światła i zapachy zdają się dźwiękami, a ich współbrzmienie to wyjątkowy koncert. Hasło wystawy – „współbrzmienia” – nawiązuje do obecnych w Lusławicach i od wieków nieustannie przenikających się różnych dziedzin sztuki. Wciąż pozostają tu splecione w inspirującym dialogu, tworząc niepowtarzalny akord inspirujących doświadczeń zarówno dla artystów, jak i słuchaczy.

Harmonogram wydarzenia:

14:00–16:30 Konferencja (gabinet Ekspozycji)
Prelegenci:
• prof. UAM dr hab. Bartosz Korzeniewski
• prof. UAM dr hab. Michał Haake
16:30–18:00 Wernisaż wystawy (galeria Ekspozycji)
18:00–18:45 Spacer do Dworu
19:00–21:00 Spotkanie słowno-muzyczne w Dworze

Kurator wystawy: prof. UAM dr hab. Bartosz Korzeniewski
Współkurator wystawy: Jadwiga Kania, ECM KP

W dniu 170. rocznicy urodzin Jacka Malczewskiego zapraszamy na wernisaż wystawy, która potrwa w Lusławicach do 15 września 2024 roku. W przestrzeniach ECM KP, wypełnionego na co dzień dźwiękami muzyki, w otoczeniu piękna natury komponowanego przez Krzysztofa Pendereckiego Arboretum zachęcamy do okrywania wielowymiarowego piękna arcydzieł Jacka Malczewskiego. Myślą Wassily’a Kandinsky’ego zapraszamy do Lusławic: „Różne gałęzie sztuki próbują wyrazić to, co jedynie one potrafią i środkami dla każdej z nich najbardziej właściwymi. Pomimo naturalnych pomiędzy nimi różnic, a może dzięki nim, nigdy jeszcze rozmaite sztuki nie były tak blisko siebie, jak właśnie dziś, w czasach duchowej przemiany”.


Powiązane treści