Małopolska Wieś dla Dzieci

Dzieci karmią owce
Z myślą o najmłodszych gospodarze wybranych kilkanaście obiektów agroturystycznych stworzyli specjalną ofertę umożliwiającą aktywne, urozmaicone, a przede wszystkim bezpieczne spędzenie czasu dzieciom oraz ich rodzicom.

Obiekty w szczególny sposób przyjazne „Małym Gościom” tworzą szlak o wdzięcznej nazwie „Małopolska Wieś dla Dzieci”.

Z oferty gospodarstw agroturystycznych mali goście wraz z rodzicami mogą korzystać przez cały rok i spędzać tam zarówno weekendy, jak i całe wakacje. Szlak „Małopolska Wieś dla Dzieci” został tak skonstruowany, by odpowiadał potrzebom małych gości i gwarantował im pełne bezpieczeństwo odpoczynku i zabawy.

Dzieci poprzez zabawę poznają m.in. tradycje i obyczaje wiejskie, małopolską przyrodę, a także legendy i opowieści związane z regionem. Każdy obiekt posiada bezpieczny ogrodzony teren z placem zabaw, a część gospodarstw ma także dodatkowe atrakcje takie, jak park linowy czy basen. Właściciele gospodarstw proponują różnorodne warsztaty edukacyjno-artystyczne, konkursy oraz wycieczki. Wszystkie zajęcia dla dzieci mają charakter zorganizowany i prowadzone są przez osoby posiadające wykształcenie i doświadczenie pedagogiczne. Właściciele gospodarstw hodują zwierzęta gospodarskie i domowe oraz prowadzą regionalną kuchnię z wykorzystaniem produktów z ekologicznych upraw. Dla dorosłych wypoczynek w tych obiektach to także doskonała okazja by poprawić kondycję, uspokoić ducha i naładować ciało dobrą energią na cały rok.

 Gospodarstwa agroturystyczne, które znalazły się na szlaku, zostały starannie wyselekcjonowane spośród kilkuset obiektów wiejskich znajdujących się na terenie Małopolski.

Lista gospodarstw agroturystycznych:

Zapraszamy także do zapoznania się z pełną ofertą oraz przejrzenia katalogu ofert gospodarstw agroturystycznych. 

Multimedia