Back

IV Dni Lawinowo - Skiturowe

IV Dni Lawinowo - Skiturowe

W dniach 09-10 kwietnia tradycyjnie w Dolinie Pięciu Stawów, odbędą się Dni Lawinowo-Skiturowe, na które zaprasza 5+Szkoła Górska oraz Schronisko Górskie PTTK w Dolinie Pięciu Stawów Polskich. Podczas wydarzenia można będzie skorzystać z bezpłatnych szkoleń: lawinowych, skiturowych, turystyki zimowej, nawigacji i pierwszej pomocy w górach.

Odbędą się także testy zimowego sprzętu górskiego, ciekawe wykłady i symulacja lawinowej akcji ratunkowej. Na uczestników czeka wiele niespodzianek, poczęstunek, profesjonalna kadra instruktorów, gotowa odpowiedzieć na każde pytanie, a dodatkowo szansa na wygranie cennych nagród ufundowanych przez licznych sponsorów. Szczególny nacisk położony jest na kwestię bezpieczeństwa lawinowego, jako głównego zagrożenia zimowego: niezbędne wyposażenie,  posługiwanie się specjalistycznym sprzętem, wybór odpowiedniej drogi wycieczki. 

Duża frekwencja podczas poprzednich edycji świadczy o tym, że coraz więcej osób zdaje sobie sprawę z zagrożeń jakie niosą z sobą góry zimą. Dni Lawinowo-Skiturowe to doskonała okazja by zapoznać się z tym tematem oraz powtórzyć lub zweryfikować pod okiem profesjonalistów już posiadane umiejętności. Góry zimą oferują fantastyczne możliwości spędzania wolnego czasu dlatego warto umieć bezpiecznie korzystać z ich uroków.

 Więcej informacji znajdą Państwo na stronie www.dnilawinowe.pl

Play Play