6 miast, 6 ekip, 6 autokarów i dwa weekendy. „Misja zima” z białym niedźwiedziem rusza do Zakopanego i Krynicy-Zdroju. Daj się ugościć w Małopolsce!

Narciarze na Polanie Szymoszkowej w Zakopane.
Łódź, Rzeszów, Gliwice, Oświęcim, Ostrowiec Świętokrzyski i Kielce. Co je łączy? „Misja zima” Małopolskiej Organizacji Turystycznej i RMF FM. To z tych miast wyruszą specjalne skibusy do MałopolSKI. Pierwsze trzy autokary wystartują 10 lutego – do Zakopanego, a kolejne trzy 17 lutego – do Krynicy-Zdroju. Na pokładzie każdego z nich 30 osób i tajemnicza gwiazda RMF FM. Tak więc Zakopane i Krynica-Zdrój to będą najgorętsze miejsca lutego. Dajcie się ugościć w Małopolsce zimą!

Małopolska zaprasza również do wyjątkowych zimowych miasteczek na Polanie Szymoszkowej w Zakopanem (10 i 11 lutego) oraz w ośrodku narciarskim Słotwiny Arena w Krynicy-Zdroju (17 i 18 lutego).

Jak zdobyć wymarzony bilet do MałopolSKI?

Ile kosztuje ekskluzywny bilet do MałopolSKI? Właściwie nic. Trzeba tylko odwiedzić stronę - rmf.fm – i popisać się kreatywnością, odpowiadając na pytanie „Dlaczego nie może Cię zabraknąć w wyścigu do Małopolski?”

Autorzy najciekawszych zgłoszeń zostaną uhonorowani nie tylko zaproszeniem na pokład rozbawionych specjalnych żółto-niebieskich skibusów, ale także trzydniowym rodzinnym – od 2 do 4 osób – weekendem w hotelach Radisson Blu Hotel & Residences w Zakopanem oraz Panorama Resort & Spa w Krynicy-Zdroju. To oczywiście tylko przedsmak atrakcji i cudownych emocji, które towarzyszyć będą wszystkim nagrodzonym po drodze – specjalne konkursy i zadania przygotują bowiem dla nich eksperci kultowego programu telewizyjnego „Azja Express”. Warto więc wysilić szare komórki. Jest o co walczyć!

Baner akcji Daj się ugościć w Małopolsce - Misja zima

 

„Misja zima” w Zakopanem. „Daj się ugościć” pod Tatrami

Zakopane, zimowa stolica Polski, kusi nie tylko wspaniałym widokiem na postrzępione tatrzańskie granie, legendami o rycerzach śpiących w Giewoncie, ale także barwnym i żywiołowym folklorem oraz cudownymi smakami regionalnej kuchni. Tutaj swoje miejsce bez najmniejszego trudu znajdą miłośnicy zarówno aktywnego wypoczynku, jak i wielbiciele niespiesznych spacerów.

I to właśnie do serca zimowych Tatr 10 lutego „przybiją” trzy pierwsze autokary „Misji zima”. Naszym gościom z Rzeszowa, Łodzi i Gliwic towarzyszyć będą gwiazdy RMF FM – Kuba Szmajkowski, Staszek Karpiel-Bułecka i Natalia Zastępa – a autokary zaparkują przed zakopiańskim Radisson Blu Hotel & Residences. I taki oto będzie początek bajkowego weekendu pod Tatrami dla 90 wybrańców.

Zimowe miasteczko i gorąca zabawa na Polanie Szymoszkowej

Goście „Misji zima” będą mogli skorzystać oczywiście z hotelowych atrakcji, ale też tego co oferuje malowniczy zakopiański kurort. W sobotę i niedzielę – a więc 10 i 11 lutego – już wszyscy, będący w tych dniach w zimowej stolicy Polski i jej okolicach, zostaną zaproszeni do specjalnego „Zimowego miasteczka”.

Na Polanie Szymoszkowej, będzie nie tylko najlepsza muzyka od RMF FM, gorąca czekolada od Małopolski, krem z kapusty kiszonej i moskole od Mikołaja Reya, a także sporo pożytecznych informacji od ratowników Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. Nasi Aniołowie Stróże w górach i na stokach, nie tylko opowiedzą jak zachować się odpowiedzialnie w górach, pokażą jak udzielać pierwszej pomocy, ale także pochwalą się swoim sprzętem.

Gospodarze „Misji zima” nie zapomnieli także o jej najmłodszych uczestnikach. To dla nich powstanie specjalne minimiasteczko, a ilość konkursów i nagród może zawrócić w głowie. Oj, będzie się tam działo… Na Polanie Szymoszkowej szykuje się niezapomniany weekend.

A przecież pod bokiem jest wspaniała nartostrada z najpiękniejszym widokiem na wysokie Tatry. To oferta dla tych, którzy już śmigają na nartach i snowboardach jak i tych tych, którzy dopiero zechcą wykonać pierwsze ślizgi. Jazda na nartach pod Giewontem na pewno pozostanie w pamięci do końca życia!

Szukajcie więc niebieskiej strefy i białego misia z nartami. Niech wiedzie Was również dźwięk niezwykłej muzyki. Na Polanie Szymoszkowej będzie bardzo, ale to bardzo gościnnie! Dajcie się ugościć w Zakopanem. Dajcie się ugościć w Małopolsce!

„Misja zima” w Krynicy-Zdroju. „Daj się ugościć” w Słotwiny Arena

Krynica-Zdrój, najcenniejsza z pereł wśród polskich uzdrowisk, kurort obfitujący w zdroje o cudownych właściwościach, ukochane miejsce na ziemi Jana Kiepury i Epifaniusza Drowniaka czyli Nikifora Krynickiego, słynie także z malowniczego deptaku, pijalni oraz wielkich, międzynarodowych kongresów. To tutaj 17 lutego krynicka Panorama Resort & Spa powita gości przyjeżdżających skibusami z Oświęcimia, Ostrowca Świętokrzyskiego i Kielc. W ten sposób dla 90 gości rozpocznie się „Misję zima” pod malowniczą Górą Parkową.

Co ich tu czeka? Moc atrakcji. Kto lubi spacery, może wybrać się na Górę Parkową albo na niespieszny spacer słynnym deptakiem. Zawsze też można skosztować Zubera, Tadeusza, Słotwinki, Jana czy Józefa. Smakami skarbów, które biją z krynickiej ziemi, można delektować się także np. w Pijalni Głównej. A co dla tych, którzy lubią nieco bardziej aktywnie spędzać czas? Zawsze mogą wybrać się do mekki narciarzy – a więc na krynickie Słotwiny.

Zimowe miasteczko także w ośrodku Słotwiny Arena

Kilometry malowniczych tras narciarskich, nowoczesne wyciągi, snow park, przedszkole narciarskie, Polana Kubusia dla najmłodszych, a do tego wszystkiego imponująca drewniana wieża z niezapomnianym widokiem na malowniczo pofałdowane beskidzkie wypiętrzenia. To zaś oznacza, że jesteśmy w ośrodku narciarskim Słotwiny Arena, a naszymi opiekunami będą… wyjątkowe pingwiny. I to właśnie tutaj 17 i 18 lutego czekać będzie na wszystkich – m.in. uczestników „Misji zima” – specjalne „Zimowe miasteczko”.

To oczywiście oznacza mocne bity, ale też nieco spokojniejsze rytmy. Nie zabraknie gorącej czekolady, a także rozgrzewki na stoku. I tym razem ratownicy wykorzystają okazję, by turystów uczulić na wszelki możliwe aspekty bezpieczeństwa w górach. Można też liczyć na niezwykłe konkursy – oczywiście z nagrodami – dla dzieci, ale i dorosłych. Tym razem do swojej polowej kuchni, bazującej na regionalnych produktach, zaprosi mistrz Jurek Sobieniak.

Słotwiny Arena również zaproszą do specjalnej strefy, w której gospodarzem będzie biały miś z nartami. Gdybyście go nie dostrzegli, słuchajcie muzyki – ona na pewno doprowadzi Was do naszego „Zimowego miasteczka” i do gwiazd RMF FM: Dominika Dudka i Michała Szczygła. Dajcie się ugościć w Krynicy-Zdroju. Dajcie się ugościć w Małopolsce!

Małopolska Aktywnie Zimą

Wszystkich tych, którzy chcą poznać także inne turystyczne atrakcje Małopolski zapraszamy na visitmalopolska.pl oraz do obejrzenia – przygotowanego przez Małopolską Organizację Turystyczną – zimowego internetowego magazynu dla aktywnych „Małopolska Aktywnie Zimą”.

Tak najłatwiej odkryjemy pełne spektrum zimowych atrakcji Małopolski. A przecież to ponad 160 km nartostrad, kilkadziesiąt stacji narciarskich, tysiące ścieżek dla tych, którzy lubią biegać na nartach i spacerować podziwiając widoki i… ciszę leśnych ostępów. To również urok wspaniałych zabytków i smak regionalnej kuchni. Dajcie się ugościć w Małopolsce!

***

Projekt „Daj się ugościć w Małopolsce – Misja zima” powstał we współpracy z Małopolską Organizacją Turystyczną i jest finansowany ze środków Województwa Małopolskiego.

Multimedia


 
Download free VisitMałopolska app
 
Android
Apple iOS
Windows Phone
<
>
   

Related Assets