Kraków dla Dzieci – jakie atrakcje przyciągają uwagę najmłodszych?

Dzieci skaczące na trampolinach.
Trudno turyście wyobrazić sobie pobyt w Krakowie bez poznania takich zabytków jak: Wawel, kościół Mariacki, Brama Floriańska, Sukiennice. Nie wszystko jednak, co zainteresuje dorosłą osobę, wydaje się równie atrakcyjne dla najmłodszego turysty. Dzieci poszukują zabawy, ruchu, kolorów, ciekawej aktywności, co zapewnia im niezapomniane wspomnienia, do których często powracają. W Krakowie w ciągu roku odbywa się wiele imprez cyklicznych skierowanych do najmłodszych, jak również można odnaleźć wiele miejsc, które przyciągnął uwagę dzieci i pozwolą na aktywne spędzenie wolnego czasu.

Ogród Doświadczeń im. Stanisława Lema

Wszystkie młode osoby zainteresowane nauką i nie tylko zapraszamy do odwiedzenia tego wyjątkowego miejsca, które pozwoli na wykorzystanie aspektu edukacyjnego do spędzenia wolnego czasu. Ogród można zwiedzać od połowy kwietnia do końca października i zapewnia on niezapomniane wrażenia. Na obszarze sześciu hektarów parkowej zieleni rozmieszczone zostały urządzenia, które mają za zadanie łączenie edukacji z zabawą, tak aby nauka stawała się dla wszystkich młodych osób przyjemnością a nie koniecznością. Zwiedzanie Ogrodu polega na doświadczaniu sensorycznym – zwiedzający mogą dotykać instalacji stanowiących eksponaty, mają okazję różnymi zmysłami doświadczać na sobie zjawisk fizycznych i przyrodniczych. Poprzez zabawę i samodzielne wykonywanie eksperymentów każdy może wzbogacić swoją wiedzę o otaczającym nas świecie. Park podzielony jest na kilka grup tematycznych, do których zaliczamy: optykę, hydrostatykę, akustykę, mechanikę, magnetyzm, Lem-birynt, Zapachowo i Geo-gródek.

www.ogroddoswiadczen.pl

Park Trampolin GOJump

Dla wszystkich dzieci lubiących bardzo aktywne spędzanie wolnego czasu jest to doskonała forma zabawy. Pod czujnym okiem pracowników Parku dzieci mogą uczęszczać na zajęcia ogólnorozwojowe, parkour, gimnastyka i akrobatyka.

www.krakow.gojump.pl

Park Bednarskiego

Park, założony pod koniec XIX wieku, mieści się na krakowskim Podgórzu i ma w sobie wiele uroku. Odnowiony w 2004 roku jest miejscem, w którym najmłodsi mogą spędzać wolny czas korzystając z wielu dobrze wyposażonych piaskownic, wspinaczkowych przeszkód, huśtawek i pociągów. Cały plac jest naturalnie wkomponowany w park.

www.podgorze.pl

Pijalnia Czekolady Wedel

Pijalnia Czekolady Wedel organizuje dla najmłodszych warsztaty, podczas których uczestnicy mogą brać udział w kreatywnej zabawie, ale również zapoznać się z wiedzą na temat tajników powstawania czekolady. Warsztaty stanowią również okazję dla opiekunów najmłodszych do degustacji słodkości lub zrobienia zakupów.

www.wedelpijalnie.pl

Weekendowe spacery – Dziecięce Biuro Detektywistyczne

Jest to cykl spacerów, w trakcie których dzieci przemierzają Kraków śladem tajemniczych zjawisk, uczą się więcej dostrzegać i wyciągać wnioski. Spacery odbywają się kilka razy w miesiącu. Obowiązują wcześniejsze zapisy.

Organizator: Fishka Krakow Tours, www.fishkakrakowtours.com


 
Download free VisitMałopolska app
 
Android
Apple iOS
Windows Phone
<
>
   

Related Assets