Małopolskie produkty turystyczne z certyfikatami POT!

Inscenizacja walki dwóch rycerzy na dziedzińcu zamku w Korzkwi
Najważniejsze nagrody w branży turystycznej przyznane! Certyfikaty Polskiej Organizacji Turystycznej otrzymało 14 produktów turystycznych, w tym trzy małopolskie: Żywe Muzeum Obwarzanka, Ekspozycja „Podziemny Olkusz” i Juromania – wspólny projekt Województwa Małopolskiego i Śląskiego .

Konkurs na Najlepszy Produkt Turystyczny – Certyfikat Polskiej Organizacji Turystycznej odbył się już po raz osiemnasty. Projekt wyłania najlepsze produkty turystyczne oraz rekomenduje je turystom z kraju i z zagranicy. Certyfikaty POT są przyznawane przez Kapitułę powołaną przez Prezesa Polskiej Organizacji Turystycznej. W jej skład wchodzą wybitni eksperci z zakresu turystyki, marketingu, budowy i promocji produktów turystycznych,  a także przedstawiciele środowisk akademickich oraz mediów.


W tym roku, jednym z laureatów Konkursu na Najlepszy Produkt Turystyczny – Certyfikat Polskiej Organizacji Turystycznej została Juromania – święto Jury Krakowsko-Częstochowskiej. To wyjątkowe wydarzenie realizowane jest od początku swojego istnienia przy ścisłej współpracy dwóch regionów – Małopolski i Śląska. Jego celem jest wypromowanie regionu oraz przedłużenie sezonu turystycznego na Jurze. Juromania gwarantuje moc wrażeń i pozytywnych emocji, dzięki turniejom rycerskim, pokazom historycznym, regionalnej kuchni, licznym warsztatom i zajęciom edukacyjnym. Juromanię za najlepszy produkt turystyczny uznali też Internauci, w głosowaniu, które odbyło się za pośrednictwem Narodowego Portalu Turystycznego. Tym samym Juromania zdobyła również Certyfikat Internautów. 


Kolejnym małopolskim laureatem zostało Żywe Muzeum Obwarzanka – wyjątkowe miejsce, przedstawiające w sposób interaktywny historię i tradycję wypieku najsmaczniejszego symbolu Krakowa. Certyfikatem specjalnym, dla produktu posiadającego niezwykły potencjał, istniejącego na rynku nie dłużej niż dwa lata, nagrodzono „Podziemny Olkusz”. Zwiedzając tę ekspozycję można się przekonać, że podziemia olkuskiego ratusza i starostwa kryją w sobie niezwykłe skarby.


Wszystkie certyfikowane produkty turystyczne zostaną objęte specjalnym programem promocyjnym Polskiej Organizacji Turystycznej.


Certyfikat Polskiej Organizacji Turystycznej dla Najlepszego Produktu Turystycznego w 2021 roku otrzymały:


1. Bajka Pana Kleksa w Katowicach
2. Geopark Świętokrzyski
3. Juromania - Święto Jury Krakowsko-Częstochowskiej
4. Kolejkowo
5. Muzeum Papiernictwa w Dusznikach-Zdroju
6. Rogalowe Muzeum Poznania
7. Twierdza Modlin
8. Tykocin - Pomnik Historii
9. ZielonyPonton.pl - Przygoda na Sanie
10. Żywe Muzeum Obwarzanka


Wyróżnienie otrzymały:
Anielskie Ogrody - ekologiczna akademia ogrodowa

Certyfikat Specjalny otrzymała:
Ekspozycja „Podziemny Olkusz”

Certyfikat Internautów otrzymała:
Juromania - Święto Jury Krakowsko-Częstochowskiej

Złoty Certyfikat otrzymało:
Centrum Edukacji Ekologicznej Hydropolis

Więcej informacji o nagrodzonych produktach na stronie: polska.travel

Multimedia


 
Download free VisitMałopolska app
 
Android
Apple iOS
Windows Phone
<
>
   

Related Assets