Targowy zawrót głowy! Jarmarki Bożonarodzeniowe w Małopolsce

Świąteczne stragany z rękodziełem, żywnością i słodkościami rozstawione na Rynku Głównym w Krakowie. Świąteczne stragany ozdobione lampkami świątecznymi. W tle Sukiennice i Ratusz.
Czas bożonarodzeniowych jarmarków to doskonała okazja nie tylko do świątecznych zakupów, ale także świetne miejsce do rodzinno-towarzyskich spotkań, poznania tradycji i lokalnych smaków. W Małopolsce, oprócz tego najsłynniejszego i największego Jarmarku Bożonarodzeniowego w Krakowie, warto odwiedzić również te mniejsze, bo są równie urokliwe i tradycyjne. Gdzie jeszcze można zobaczyć wspaniałe świąteczne kramy? Poniżej kilka naszych propozycji!

Oświęcim zaprasza na III Jarmark Świąteczny

Na oświęcimskim rynku, 16 i 17 grudnia odbędzie się po raz trzeci świąteczny jarmark. Na odwiedzających czeka masa atrakcji! Oprócz strefy handlowej, w której będzie można nabyć ozdoby świąteczne oraz tradycyjne produkty lokalne, planowane są koncerty, warsztaty dla dzieci, pokaz rzeźbienia w blokach lodowych, a także wspólne gotowanie i degustacja potraw świątecznych.

Jarmark Bożonarodzeniowy w muzeum? Takie rzeczy w Wygięzłowie!

Muzeum Małopolski Zachodniej w Wygiełzowie zaprasza wszystkich chętnych na III Jarmark Bożonarodzeniowy, który odbędzie się 17 grudnia. Od godz. 13 do 17 będzie można odwiedzić stoiska z rękodziełem, a także z tradycyjnymi potrawami. Nie lada atrakcje przygotowane są dla najmłodszych. W dworze z Drogini odbędzie się spektakl Grinch – Magia Świąt w wykonaniu Teatru Blaszany Bębenek, a także warsztaty tworzenia światów z opłatka, pieczenia i dekorowania świątecznych pierników, a także warsztaty malowania szklanych bombek.

Nowy Sącz i Miasteczko Galicyjskie w świątecznej odsłonie

Miasteczko Galicyjskie w Nowym Sączu to niezwykłe miejsce na mapie Małopolski. W ciągu jednej wizyty można cofnąć się w czasie i poczuć klimat dawnej Galicji z końca XIX wieku. W świątecznym okresie dodatkowo dzieje się tu magia! Dawne tradycje handlowe ożywają na jarmarku bożonarodzeniowym. Pachnie korzennymi przyprawami, lasem i kuszącymi aromatami z parujących kociołków i termosów. Będzie można spróbować typowo świątecznych wypieków z regionu, swojskich wędlin, a także miodów z lokalnych pasiek. Jarmark Bożonarodzeniowy w Miasteczku Galicyjskim odbędzie się w tym roku 17 grudnia, od godz. 10 do 16.

Moc tradycji bożonarodzeniowych pod Giewontem

Podhale może poszczycić się jednymi z najbardziej fascynujących tradycji bożonarodzeniowych. U stóp strzelistych gór tradycja i zwyczaje od zarania dziejów tworzą barwną mozaikę. Pierwszy jarmark świąteczny odbył się w Zakopanem, mieście nazywanym zimową stolicą Polski, w 1989 roku. Od niedawna, ta na nowo kultywowana tradycja przyciąga rzesze ludzi, zarówno turystów, jak i mieszkańców. Bożonarodzeniowy Jarmark w Zakopanem będzie otwarty od 9 grudnia aż do 8 stycznia, na Kulturalnym Placu Niepodległości, nieopodal Parku Miejskiego.

Wadowice – świąteczna atmosfera i święty Mikołaj

Jarmark Bożonarodzeniowy w Wadowicach to już coroczna tradycja. W tym roku będzie organizowany po raz dziewiąty. Od 15 grudnia wadowicki rynek wypełni się domkami handlowymi, dekoracjami świątecznymi, zapachami i świąteczną atmosferą. Codziennie, aż do 23 grudnia, będzie można zakupić tu rękodzieło, świąteczne smakołyki, a nawet spotkać św. Mikołaja!

Gorlice – jarmark świąteczny w Mieście Światła

Już niedługo u stóp Beskidu Niskiego zadzieje się magia świąt! 16 i 17 grudnia na rynku w Gorlicach rozłoży się aż 40 wystawców z lokalnymi wyrobami i artystycznym rzemiosłem. Będą smaki i produkty nie tylko z najbliższej okolicy, ale także z różnych zakątków Małopolski i Podkarpacia. Szykuje się prawdziwa (i bardzo lokalna!) uczta dla ciała i zmysłów, zatem warto ruszyć i zobaczyć ten niezwykły skrawek małopolskiej ziemi w świątecznej odsłonie.

Mszana Dolna i Zagórzański Jarmark Bożonarodzeniowy

W niedzielę 10 grudnia, plac targowy w Mszanie Dolnej stanie się areną Zagórzańskiego Jarmarku Bożonarodzeniowego. Oprócz możliwości nabycia regionalnego rzemiosła i spróbowania świątecznych słodkości, będzie można zgłosić swój udział w konkursie na najlepszą potrawę wigilijną. Stowarzyszenie Miłośników Kultury Góralskiej „Pod Cyrlom” z Olszówki organizuje już II Konkurs Potraw Wigilijnych. Jeśli macie ochotę pokazać światu, jak smakują Wasze święta, koniecznie weźcie udział! Zagórzański Jarmark Bożonarodzeniowy będzie czynny od godziny 10 do 17.

W Limanowej Kiermasz Bożonarodzeniowy tuż przed świętami

21 grudnia na limanowskim rynku odbędzie się IV Kiermasz Bożonarodzeniowy. To wydarzenie to pigułka smaków i wyrobów z regionu. Kiermasz w Limanowej to wspaniała promocja lokalnych producentów, rzemieślników, wytwórców produktów regionalnych oraz Koła Gospodyń Wiejskich. Jeśli kochacie lokalność, to tutaj będziecie mieli okazję poczuć ją absolutnie wszystkimi zmysłami!

Jarmark świąteczny w Solnym Mieście

Centrum Edukacyjno-Rekreacyjne Solne Miasto w Wieliczce już 10 grudnia organizuje jarmark świąteczny. Od godz. 11 do 17 będzie można zobaczyć występy artystyczne dzieci ze szkół podstawowych i przedszkoli, a także nabyć unikatowe rękodzieło, jak ceramika, biżuteria czy akcesoria świąteczne, które z powodzeniem będą mogły być miłym dodatkiem do prezentowej paczki dla najbliższych.

Multimedia


 
Download free VisitMałopolska app
 
Android
Apple iOS
Windows Phone
<
>
   

Related Assets