5 000 000 światełek, 100 atrakcji i Mikołaj z prezentami. Winter Kingdom w Zatorze widać nawet z kosmosu!

Kamienny budynek lodowiska przed którym stoją oświetlone dekoracje świąteczne, renifer, domek, Święty Mikołaj w parku rozrywki Energylandia podczas Winter Kingdom
Jedna lampka, potem druga, trzecia… Wystarczy parę chwil, by świetlna łuna otuliła barwnym woalem każdy skrawek Winter Kingdom w Zatorze. Fantastyczne zimowe królestwo kusi blisko 5 milionami różnokolorowych lampek, kilkunastometrową świąteczną choinką, a także Gwiezdną Bramą i Cukierkowym Lasem. To nie tylko największy ogród świateł w Polsce, ale także magiczny świat widoczny z... kosmosu. Energylandię w zimowej szacie oraz jej urocze włości, będzie można podziwiać do 21 stycznia.

Niepowtarzalny klimat Winter Kingdom

Magia dzieje się tu i teraz. W każdej chwili i w każdym momencie. Blask kilku tysięcy lampek w Winter Kingdom wydobywa np. z mroku gigantyczną 17-metrową choinkę, przystrojoną w wyszukane ozdoby i malownicze bombki. Czy w cieniu zielonych igieł kryją się prezenty? Wystarczy przyjechać, by się o tym przekonać.

A gdy już przekroczymy bramę Ogrodu Świateł na naszej drodze zapewne pojawi się Magiczny Tunel, a pewnie też zajrzymy do zagadkowego Cukierkowego Tunelu. Warto również ruszyć niespiesznie Kwiatową Aleją, by np. dotrzeć do Gwiezdnej Bramy. Ukażą nam się również bajecznie rozświetlone Express Polarny, Magiczny Powóz oraz Świąteczna Karoca. Czy "powiozą" nas do Magicznych Magnolii, Fantastycznego Jelenia, a może Zaczarowanych Wróżek? To już od nas zależy. A może do swoich włości zaprosi nas Królowa Lodu? Na pewno też czekać na nas będą tajemnice Smoczej Zagrody oraz Fabryki Mikołaja.

Tu rezyduje Mikołaj i jego elfy

Rozświetlona imponującym ciepłym blaskiem Energylandia to również miejsce, które szczególną estymą darzy Święty Mikołaj. Nic więc dziwnego, że zimową porą najłatwiej go spotkać – i to osobiście - właśnie na gościnnej zatorskiej ziemi. Ma tu również, jak już wspomnieliśmy swoją „fabrykę”.

Od 25 listopada nie tylko rezyduje w Energylandii, pozuje tutaj do zdjęć, ale chętnie również sięga do wielkiego czerwonego wora z… prezentami. Oczywiście musimy tylko pamiętać, by wcześniej napisać list do siwobrodego dżentelmena. Chyba, że jego elfy zdradzą mu nasze najskrytsze marzenia? Jeśli tak się stanie to upominki od niego na długo zostaną w pamięci naszych pociech...

Ścieżką świateł na Jarmark Bożonarodzeniowy

Świetlne aleje, dróżki i ścieżki doprowadzą nas nie tylko przed choinkę i do rezydencji świętego Mikołaja, ale także na malowniczy Jarmark Bożonarodzeniowy.

Odnajdziemy na nim nie tylko charakterystyczny aromat korzennych przypraw, fantastyczny zapach piernika, pachnące wigilią smakołyki, a także cudowny zapach igliwia. Towarzyszyć nam również będzie skrzypiący pod butami śnieg, malowniczo skrzący się milionami lodowych igiełek, a nasze oczy wypatrywać będą niezwykłych pamiątek. Wizyta w Winter Kingdom to także świetna okazja do zrobienia niebanalnych świątecznych zakupów. Na specjalnych stoiskach odnajdziemy nie tylko piękne stroiki i malownicze dekoracje, ale także zabawne upominki oraz tradycyjne przysmaki.

Jeśli ktoś będzie miał ochotę i zarazem twórczą wenę to w Energylandii może też poznać tajniki dekorowania świątecznych… pierników. Choinka obwieszona takimi łakociami nabierze szczególnej wartości.

Zimowe Królestwo także dla aktywnych

A jeśli ktoś chce oderwać się nieco od świątecznej rutyny, pragnie doświadczyć nieco szybszego bicia serca? Winter Kingdom to idealne miejsce, również dla tych którzy myślą o spełnieniu i takich marzeń.

Kochający ruch zapewne więc wybiorą się na lodowisko, a właściwie na jedną z dwóch sporych tafli lodu. Dla najmniejszych gości władca Zimowego Królestwa przygotował 140 metrów kwadratowych lodowej tafli, dla tych nieco większych aż 660 metrów kwadratowych. Zabawa jest przednia i dla jednych, i dla drugich. Czy łyżwy trzeba zabrać z domu? Nie, są na miejscu. Gospodarze Winter Kingdom podkreślają też, że ta „zimowa petarda” przygotowana została w klimacie… zamkowym. Co to oznacza? Przekonamy się tylko wtedy, gdy odwiedzimy Zimowe Królestwo.

Dwa wzniesienia, dwa szalone zjazdy – to zaś czeka na tych, którzy zechcą zmierzyć się z dmuchanymi „dętkami”. Snowtubing to nie tylko kolejna atrakcja Energylandii, ale także sporo adrenaliny oraz wiele radości.

Panujący nad Winter Kingdom przygotowali dla swoich gości nie tylko pięć niezwykłych stref zabaw, ogniska, specjalne pokazy i parady, ale także miejsce do zrobienia niebanalnych świąteczno-noworocznych zakupów. Jednak nie można zapomnieć, że w tym magicznym świecie specjalne miejsce mają również karuzele oraz szybkie roller coastery… I one gwarantują moc emocji oraz fantastycznych przeżyć.

Winter Kingdom –  jedyne takie miejsce w Polsce

Jedno jest pewne - drugiego takiego miejsca nie ma w Polsce. To nie tylko sto atrakcji, miliony światełek, ale też magia miejsca i czasu. Zimowa pora w Winter Kingdom ma zupełnie inny, ponadczasowy wymiar! Jaki? Przybądźcie, a się o tym przekonacie. Tutaj świąteczna atmosfera panuje od pierwszej do ostatniej minuty.

 

Multimedia


 
Kostenlose App VisitMałopolska herunterladen
 
Android
Apple iOS
Windows Phone
<
>
   

Verknüpfte Assets