Mały Ojców i rzeźby z warsztatu Wita Stwosza. Nordic Walking Park Gmina Iwanowice

Pofałdowane pola w Iwanowicach układają się w malowniczą mozaikę
Nawet w pozbawionych wielkich atrakcji turystycznych okolicach można wytyczyć interesujące trasy pozwalające się zrelaksować i odkryć mniej znane ciekawe miejsca. Dobrym przykładem dla udokumentowania tych słów są dwie trasy na terenie gminy Iwanowice.

Nie tylko dolinami Dłubni i Minożki

Malownicza gmina Iwanowice, której obszar między Maszkowem a Iwanowicami niekiedy określa się mianem „Małego Ojcowa”, stanowi znaczną część Dłubniańskiego Parku Krajobrazowego. Dolina Dłubni i Minożki w okolicach Iwanowic uważana jest za jego najpiękniejszy fragment.

Jedna z tras biegnie wokół stolicy gminy, a druga prowadzi także przez sąsiednie wsie. W Iwanowicach koniecznie trzeba obejrzeć pochodzący z XVIII wieku drewniany kościół pod wezwaniem świętej Trójcy, będący jednym z elementów Szlaku Architektury Drewnianej Województwa Małopolskiego. Dumą świątyni są trzy gotyckie rzeźby związane z warsztatem Wita Stwosza.

Na liście zabytków znajduje się również wybudowany w XV wieku kościół św. Andrzeja, wraz z drewnianą dzwonnicą, w Sieciechowicach (przy trasie czarnej). W jego wnętrzu znajdują się trzy ołtarze w stylu rokoko; wzrok przykuwają także rokokowa ambona i późnobarokowy chór.

W Iwanowicach i ich okolicy nie brak też innych ciekawych obiektów sakralnych.

Informacje praktyczne - nordic walking w gminie Iwanowice

⇒ Położenie: powiat krakowski, gmina Iwanowice

Piktogram parkinguWejście na trasy znajduje się na parkingu przed Urzędem Gminy Iwanowice.

Trasy wędrówek:

  • Trasa numer 1 (zielona) – 6 kilometrów
  • Trasa numer 2 (czarna) – 16,8 kilometra, ze wsi Biskupice poprowadzony jest szlak łącznikowy do Nordic Walking Park Gmina Słomniki.

 

Multimedia


 
Kostenlose App VisitMałopolska herunterladen
 
Android
Apple iOS
Windows Phone
<
>
   

Verknüpfte Assets