Zamek w Pieskowej Skale, niespełniona miłość oraz Maczuga Herkulesa. Nordic Walking Park Gmina Sułoszowa

Na zdjęciu na pierwszym planie można zobaczyć Maczugę Herkulesa. Na drugim planie jest widoczny Zamek w Pieskowej Skale.
Na trasach wybiegających z podnóża zamku w Pieskowej Skale, którego budowniczowie wzorowali się na Wawelu, spotkamy mnóstwo atrakcji. Poznanie ich nie wymaga wiele wysiłku.

Zamek z cudownym widokiem na Dolinę Prądnika 

To, czy zaczniemy od zwiedzenia zamku w Pieskowej Skale, czy poznanie jego uroków zostawimy sobie „na deser”, po wędrówce, zależy tylko nas. Bezwzględnie trzeba jednak zajrzeć na zamkowy dziedziniec, z którego rozciąga się piękny widok na Dolinę Prądnika, zamkowe ogrody oraz doskonale chyba wszystkim znany symbol Jury Krakowsko-Częstochowskiej, czyli Maczugę Herkulesa.

Z zamkiem związana jest legenda tłumacząca jego nazwę. Ponoć wzięła się ona od psa, który próbował ratować od śmierci głodowej swoją panią zamkniętą w baszcie Dorotka. Psiak wspinał się na skałę i rzucał z niej odpadki. Uwięzioną była jedna z córek Tęczyńskich, którą w tak okrutny sposób ukarano za miłość do lutnisty, z którym próbowała uciec.

Przy okazji wizyty w Pieskowej Skale można zajrzeć do pobliskiego Ojcowa i poznać kolejne ciekawe miejsca na terenie Ojcowskiego Parku Narodowego.

Informacje praktyczne - nordic walking po gminie Sułoszowa

⇒ Położenie: powiat olkuski, gmina Sułoszowa

Piktogram parkingu.Punkt wyjścia znajduje się na parkingu u podnóża zamku w Pieskowej Skale

Trasy wędrówek:

  • Trasa numer 1 (zielona) – 4,1 kilometra
  • Trasa numer 2 (czerwona) – 10,4 kilometra
  • Trasa numer 3 (czarna) – 10,9 kilometra, z punktu przecięcia się tej trasy z drogą numer 733 ze Skały do Ojcowa poprowadzono szlak łącznikowy do pobliskiego Nordic Walking Park Gmina Skała

Dojazd do punktu wyjścia można urozmaicić korzystając z podpowiedzi zawartych w opisie trasy samochodowej „Szlakiem Orlich Gniazd na Pustynię Błędowską”, która przebiega przez Pieskową Skałę.

 

Multimedia


 
Kostenlose App VisitMałopolska herunterladen
 
Android
Apple iOS
Windows Phone
<
>
   

Verknüpfte Assets