Żeglarstwo

jezioro, na drugim planie zalesiona wzgórza, pływająca żaglówka i niewielki pomost po lewej
Dla jednych sport, dla innych wielka pasja, rodzaj turystyki lub styl życia. Żeglarstwo, bo to o nim mowa, prężnie rozwija się w Małopolsce.

Dla jednych sport, dla innych wielka pasja, rodzaj turystyki lub styl życia. Żeglarstwo, bo to o nim mowa, prężnie rozwija się również i w Małopolsce.

Ulubione przez żeglarzy i amatorów pływania łódkami jezioro Rożnowskie kusi malowniczością. W miejscowościach Bartkowa, Gródek nad Dunajcem, Tęgoborze, Tabaszowa, Znamirowice i Rożnów położonych nad jeziorem Rożnowskim znaleźć można odpowiednią dla turystyki wodnej infrastrukturę.

Pod żagle można również wybrać się w Pieniny. Jezioro Czorsztyńskie usytuowane w niezwykłej scenerii między Pieninami Spiskimi i Właściwymi, posiada aż 8 przystani żeglarskich.

Kolejny akwen cieszący się wielkim zainteresowaniem to Zalew Bagry, usytuowany zaledwie 4 km od centrum Krakowa. Przy kąpielisku działa jedna z najnowocześniejszych przystani w Polsce, Ośrodek Szkoleniowo-Żeglarski „Horn”, gdzie można wypożyczyć sprzęt taki jak: jachty kabinowe, Omega, Optimist, a także kajaki, rowerki wodne i windsurfing.

Odkryj żeglarski raj w Małopolsce!

Multimedia


 
Kostenlose App VisitMałopolska herunterladen
 
Android
Apple iOS
Windows Phone
<
>
   

Verknüpfte Assets