Punkt Informacji Turystycznej Biecz
Rynek 1 - przystanek, 38-340 Biecz
Region turystyczny: Pogórza
Niewielu już pamięta, że Biecz prawa miejskie otrzymał w tym samym czasie co Kraków. Bardzo długo był też jednym z największych miast Królestwa Polskiego. Polscy królowie z dynastii Piastów i Jagiellonów wystawili tu trzy zamki oraz wystawny dwór. Wyjątkowy rozwój zawdzięczał szlakom handlowym oraz królewskim przywilejom, a w nieco bliższych nam czasach – przemysłowi naftowemu i kolei. Na historycznych trasach – m.in. do Biecza – w okresie wakacyjnym wciąż można spotkać zabytkowe, odrestaurowane pociągi z pierwszej połowy XX wieku, stacjonujące na co dzień w Skansenie Taboru Kolejowego w Chabówce. To wszystko dzieje się w ramach Małopolskiego Szlaku Turystki Kolejowej.
Biecz, mimo upływu lat, uroku nie utracił. Stało się wręcz przeciwnie. W miasteczku, wciąż zamkniętym w średniowiecznej dobrze zachowanej formie urbanistycznej, odnajdziemy XIV-wieczne mury obronne, XV- i XVI-wieczne domy oraz kamienice, XVI- i XVII-wieczne kościoły, imponujący Rynek i wspaniały Ratusz z potężną wieżą… To tylko część skarbów, które skrywa i jednocześnie oferuje.
Punkt Informacji Turystycznej w Bieczu mieści się tuż obok ratusza, przy przystanku Rynek. Udziela kompleksowych i praktycznych informacji, udostępnia bezpłatne materiały – w kilku wersjach językowych – z propozycjami najciekawszych tras i miejsc (przewodniki, foldery, ulotki, mapy i plany). Wśród nich znajdują się, co jest dość wyjątkowe, materiały pisane brajlem, przestrzenne grafiki oraz mapy dotykowe. PIT współpracuje też z lokalnymi, regionalnymi i krajowymi instytucjami.
Jeżeli więc poszukujemy informacji o Bieczu oraz jego okolicach, tutaj na pewno je odnajdziemy. Poznamy także najbardziej aktualne wieści dotyczące lokalnych wydarzeń i uroczystości, a pracownicy podpowiedzą, gdzie można smacznie zjeść i wygodnie przenocować.
Punkt Informacji Turystycznej w Bieczu należy do Małopolskiego Systemu Informacji Turystycznej.