Małopolski Szlak Winny. Smak regionu zamknięty w butelce

Kiść ciemnych winogron na gałązce trzymanej przez mężczyznę.
Małopolska to jeden z najdynamiczniej rozwijających się regionów winiarskich w Polsce. Sprzyjające warunki atmosferyczne i ukształtowanie terenu to idealna kombinacja dla uprawy winorośli. Aby odtworzyć dziedzictwo kulturowe regionu i pokazać odradzającą się tradycję winiarską na tych obszarach, powstał niezwykły projekt – Małopolski Szlak Winny.

W ramach projektu winnice w Małopolsce zostały zinwentaryzowane, a następnie połączono je w Małopolski Szlak Winny. Wytypowanie winnic i atrakcji do szlaku było możliwe dzięki współpracy Gorczańskiej Organizacji Turystycznej z profesjonalnymi enologami. Na początku szlak tworzyło zaledwie 15 winnic położonych w różnych częściach Małopolski, a obecnie jest ich już 53. Każda z nich posiada niezwykłą historię, łącząc w sobie pasję człowieka i siłę natury. Każda uchyla przed Wami swoje wrota i czeka, abyście sprawdzili, czy Galileusz miał rację, mówiąc, że wino to światło zatrzymane przez wodę.

Enoturystyka w Małopolsce - unikatowość przeżyć

Enoturystyka w Małopolsce zapewnia unikatowość przeżyć i dotykanie samego serca lokalności. Małopolskie winnice to nie tylko degustacje wspaniałych win. To także próbowanie produktów regionalnych, relaks blisko natury, a także możliwość przenocowania i aktywnego wypoczynku w pobliżu winnic. Wiele z nich jest przyjazne rowerzystom! Jeśli szukacie niebanalnego sposobu na spędzenie wolnego czasu i lubicie poznawać wszystko, co dany region ma najlepsze, Małopolski Szlak Winny powinien znaleźć się na Waszej liście miejsc, które warto, a nawet trzeba poznać!

Dni Otwartych Winnic

W ramach Małopolskiego Szlaku Winnego organizowane są Dni Otwartych Winnic, będące doskonałą okazją do skosztowania małopolskiego wina oraz długich rozmów z pasjonatami o winie i jego uprawie. Spacery po winnicach, degustacje, prelekcje i możliwość zapoznania się z tajnikami uprawy winorośli oraz produkcji wina. To tylko początek tego, co czeka na Was na winnym szlaku Małopolski,

Małopolski Szlak Winny w 2019 roku został laureatem Konkursu „Turystyczne Skarby Małopolski” w kategorii „Najciekawszy Szlak Turystyczny”. Zapraszamy do odwiedzania małopolskich winnic, a także do degustacji i zakupu produkowanych przez nie win. Nie wiecie, którą wybrać? Poniżej znajdziecie wszystkie, które tworzą szlak. Ściągnijcie specjalną i bezpłatną aplikację mobilną Małopolski Szlak Winny i ruszajcie odkrywać nowe smaki, aromaty i historie! Zaglądajcie również na internetową stronę Małopolskiego Szlaku Winnego. Odnajdziecie na niej wiele propozycji atrakcyjnego spędzenia czasu.

Winnice, które znajdziecie na Małopolskim Szlaku Winnym:

 1. Winnicy Chronów

 2. Winnicy Gródek

 3. Winnica Manru

 4. Winnicy Nowizny

 5. Winnica św. Jana

 6. Winnica Zagardle

 7. Winnica Zawadka

 8. Winnicy Amonit

 9. Winnica Chodorowa

 10. Winnicy Comte

 11. Winnica Cuda Wianki

 12. Winnica Dąbrówka

 13. Winnica Demeter

 14. Winnicy Dosłońce

 15. Winnica Fritz

 16. Winnicy Gaj

 17. Winnica Garlicki Lamus

 18. Winnica Gierowa

 19. Winnica Goja

 20. Winnicy Grono

 21. Winnicy Janowice

 22. Winnica Jura

 23. Winnica Koniusza

 24. Winnica Kresy

 25. Winnica Krokoszówka

 26. Winnica Kuźnia

 27. Winnica Libiąż

 28. Winnica Madeva

 29. Winnica na Dziole

 30. Winnica Nad Dobrą Wodą

 31. Winnica Nad Dworskim Potokiem

 32. Winnicy Nad Prądnikiem

 33. Winnica Novi

 34. Winnica Piwnice Antoniego

 35. Winnica Przybysławice

 36. Winnica Rodziny Steców

 37. Winnicy Rubinowej

 38. Winnica Rupiówka

 39. Winnica Słońce i Wiatr

 40. Winnica Smykań

 41. Winnica Sowliny-Bania

 42. Winnica Srebrna Góra

 43. Winnica Święty Spokój

 44. Winnica Szawapier

 45. Winnica Szykówna

 46. Winnica Tłuczań

 47. Winnica Uroczysko

 48. Winnica Wieliczka

 49. Winnicy Włóczykij

 50. Winnica Wzgórze Nadziei

 51. Winnica Zadora

 52. Winnicy Zagrabie

 53. Winnica Zawisza

Multimedia


 
Pobierz bezpłatną aplikację VisitMałopolska
 
Android
Apple iOS
Windows Phone
<
>
   

Powiązane treści