Facebook link

Winnica Chodorowa - Obiekt - VisitMalopolska

Jesteś tutaj:
Powrót

Winnica Chodorowa

Winnica Chodorowa

rzędy winorośli osłonięte ochronną siatką, nad nimi niebiesko niebo i chmury, a także słońce

Chodorowa 60, 33-330 Chodorowa Region turystyczny: Pogórza

tel. +48 663763951
Winnica w miejscowości Chodorowa koło Grybowa na Pogórzu Rożnowskim, została założona w 2012 roku z inicjatywy Zbigniewa Krzyżaka i Grażyny Dudek, którzy są wspólnikami.

Winnica Chodorowa położona jest na wysokości 300 – 370 m n.p.m. na południowym stoku o nachyleniu około 17%. Plantacja znajduje się na stromym zboczu, z bardzo dobrym nasłonecznieniem. Na powierzchni 1,4 ha uprawia się 9 szczepów winorośli. Na wina białe: seyval blanc, hibernal, johanniter, jutrzenka, solaris, bianka i Muskat, zaś na wina czerwone – rondo i regent.
Obok przygotowano dalsze dwa hektary, które zostaną obsadzone winoroślą w najbliższych latach. Docelowo w winnicy ma być uprawianych 15 tysięcy winnych krzewów.
Na terenie gospodarstwa znajdują się też stare sady, z których pozyskuje się jabłka do produkcji cydru, duży budynek do degustacji, a także domek dla gości. W 2019 roku utworzony został przy winnicy Inkubator przetwórstwa lokalnego produktów rolnych, w którym okoliczni rolnicy mogą przetworzyć swoje owoce na soki.