Facebook link

Terma Bania Białka Tatrzańska - Obiekt - VisitMalopolska

Powrót

Terma Bania Białka Tatrzańska

Terma Bania Białka Tatrzańska

Termy w Białce Tatrzańskiej
Środkowa 181, 34-405 Białka Tatrzańska Region turystyczny: Tatry i Podhale
tel. +48 182612540
Górskie otoczenie, magiczny widok na panoramę Tatr Wysokich, cisza, spokój, a szczególnie bogata oferta rekreacyjno-relaksacyjna - to tylko kilka rzeczy, które charakteryzują Termę Bania. Obiekt ten został stworzony z myślą o wypoczynku i zabawie zarówno dla dzieci, jak i dla osób dorosłych.

To kompleks składający się z kilkunastu basenów rekreacyjnych wewnętrznych i zewnętrznych, napełnionych wodą termalną o temperaturze 34-38°C. Wodę wykorzystywaną w basenach termalnych pozyskuje się z głębokości 2500 metrów.

Terma jest podzielona na strefy: zabawy, letnią, relaksu, saunarium oraz medical SPA, dzięki czemu każdy może znaleźć tutaj coś dla siebie.
Dla rodzin z dziećmi dedykowana jest strefa zabawy z mnóstwem atrakcji i rozrywek, między innymi całoroczną wieżą zjeżdżalni z trzema dynamicznymi ślizgami, wewnętrznym wodnym placem zabaw, zjeżdżalnią rodzinną, basenem ze sztuczną falą, jacuzzi z surową wodą siarkową czy rwącą rzeką w basenie zewnętrznym.

W okresie letnim strefa ta powiększa się o prawdziwe wodne miasteczko z placem zabaw, gigantycznymi dmuchanymi zjeżdżalniami i wodnym ślizgiem, jak też o ogród i suchy plac zabaw.
Po wodnych szaleństwach w tej strefie można przejść do strefy relaksu, przeznaczonej dla osób pragnących odprężyć się w basenach ze stanowiskami do masażu, z przepięknym widokiem na panoramę Tatr. 
Tutaj znajdziemy baseny zewnętrzne (mały i duży), drink bar w wodzie, dwie łagodne sauny tekstylne (fińska i ziołowa) oraz nieckę do schładzania i nieckę ze śniegiem. Wyciszenie, wytchnienie i harmonię można odzyskać w saunarium, z ruską banią, saunami fińskimi, sauną starą góralską, grotą kamienną i łaźnią parową, basenem z masażem stóp oraz basenem solankowym i tężnią.

W każdej strefie można znaleźć ofertę gastronomiczną barów i restauracji, które dzięki serwowanym napojom i posiłkom uzupełnią energię po wodnych zabawach. W Termie Bania zlokalizowane są również gabinety medical SPA oferujące różne zabiegi kosmetyczne, np. odprężający masaż gorącymi kamieniami.