Facebook link
Jesteś tutaj:
Powrót

Stacja narciarska Palenica

Stacja narciarska Palenica

Dwie kobiety na nartach na stoku Palenica Szafranówka, spoglądające w dół. W oddali widać stację wyciągu krzesełkowego, trasę narciarską oraz w dole drewniany budynek.

ul. Główna 7, 34-460 Szczawnica Region turystyczny: Pieniny i Spisz

tel. +48 182020300
Tylko kilka minut wystarczy, aby z centrum Szczawnicy dotrzeć na szczyt Palenicy (722 m n.p.m.). Za pośrednictwem nowoczesnego czteroosobowego krzesełka wybierają się tutaj nie tylko turyści i kuracjusze, ale także narciarze i snowboardziści.

Magnesem, który ich tutaj ściąga, są nie tylko niesamowite widoki na zaśnieżone pienińskie szczyty z Sokolicą i Trzema Koronami, Beskid Sądecki i Tatry, otulone mgłą doliny Grajcarka i Dunajca, ale także jedna z najciekawszych polskich tras – słynna czarna „jedynka”. Piękna, stroma, szybka i szeroka – tak mówią o niej narciarze. Z tysiącmetrową trasą o 250‑metrowej różnicy poziomów mierzą się ci, którzy już dobrze opanowali sztukę jeżdżenia na nartach. Nieco słabiej jeżdżący od górnej stacji na Palenicy zjeżdżają na polanę Szafranówka, do dolnej stacji wyciągów orczykowych. Stąd bowiem mogą dostać się na Szafranówkę (742 m n.p.m.), z której będą mieli trasy – łatwą i średnio-trudną – na samej polanie, albo długi, średnio-trudny, 1800-metrowy zjazd do dolnej stacji kolei krzesełkowej Palenica. Stoki są oświetlone, ratrakowane, i naśnieżane. Na miejscu jest wypożyczalnia i serwis, szkółka narciarska, a pod bokiem całe uzdrowisko! Palenica należy również do programu Tatry Super SKI.

mapa stacji narciarskiej Palenica Szafranówka

piktogram parkingpiktogram naśnieżany stokpiktogram oświetlony stokpiktogram restauracjapiktogram trasy dla snowboardupiktogram szkółka narciarskapiktogram tor saneczkowypiktogram wypożyczalnia sprzętupiktogram wyciąg krzesełkowypiktogram wyciąg talerzykowy

 

Wyciągi

  TYP NAZWA DŁUGOŚĆ RÓŻNICA WZNIESIEŃ PRZEPUSTOWOŚĆ
1 krzesełkowy 4-os. Palenica „A” 783 262 2200
2 talerzykowy Szafranówka „B” 310 74 750
3 talerzykowy Szafranówka „C” 333 74 750
4 talerzykowy Szafranówka „D” 258 50 750
5 linkowy Szafranówka „E” 100 14 500

 


Powiązane treści