Facebook link

Trasy biegowe wokół góry Mogielica - Obiekt - VisitMalopolska

Powrót

Trasy biegowe wokół góry Mogielica

Trasy biegowe wokół góry Mogielica

Zaśnieżone wzgórza i lasy.
Zalesie Region turystyczny: Gorce i Beskid Wyspowy
tel. +48 600070948
W samym sercu Beskidu Wyspowego biegacze narciarscy mają do wyboru 4 trasy o różnej długości i o różnym stopniu trudności. Od poważnej, 21 kilometrowej trasy, przez 6 kilometrową trasę rodzinną po krótszą pętlę 2 kilometrową i małą pętlę dla początkujących. Okolice góry Mogielica to istny raj zarówno dla profesjonalnych biegaczy narciarskich jak i uprawiających ten sport amatorsko oraz rodzin z dziećmi.

Wspaniałe trasy narciarstwa biegowego poprowadzone są wokół Mogielicy, szczytu Beskidu Wyspowego. Najdłuższa trasa Mogielica wynosi 21 kilometrów, wytyczona jest bardzo malowniczymi, leśnymi stokami wokół szczytu, na sąsiedniej Polanie Stumorgowej znajduje się dodatkowo pętla o długości 2 kilometry. Wzdłuż tajemniczych dróg leśnych przebiega z kolei 5,5 kilometrowa trasa Zalesie, jej początek i koniec przypada przy stadionie klubu Zalesianka. Na stadionie przebiega także dodatkowa pętla dla początkujących o długości 1200 metrów. Trasy są przygotowane profesjonalnie i odpowiednio zadbane, podczas spacerów i biegów niewątpliwie można poczuć wolność i złapać dystans od codziennych spraw.Swoich sił na biegówkach w zimowej scenerii Beskidu Wyspowego mogą spróbowaćzarówno początkujący, rodziny z dziećmi jak i zaawansowani biegacze. Aktualne informacje dotyczące warunków są publikowane na fanpage ’u Facebookowym. Co ciekawe, na miejscy funkcjonuje bezpłatna wypożyczalnia sprzętu. Warto wybrać się osobiście i sprawdzić warunki w tym sezonie.

 

Trasa narciarstwa biegowego „Mogielica” na terenie Powiatu Limanowskiego

Trasa zlokalizowana jest na terenie gmin: Słopnice i Dobra, przeznaczona dla osób chcących doskonalić swoje umiejętności narciarskie. Prowadzona jest leśnymi stokówkami (ok. 750-850 m n.p.m.), wokół najwyższego szczytu „Mogielicy”. Pętla zaczyna się i kończy przy parkingu na „Wyrębiskach”, oddalonym od wypożyczalni sprzętu o 3 km – przy zielonym i żółtym szlaku turystycznym.

Trasa narciarstwa biegowego „Rodzinna” na terenie Powiatu Limanowskiego

Biegnie przez pierwszych 6 km trasy Mogielica. W większości występują łagodne odcinki z przeznaczeniem do rekreacji rodzinnej. Po 6 km powrót tą samą drogą do parkingu na „Wyrębiskach”.

Trasa narciarstwa biegowego „Na Polanie Stumorgowej” pod Mogielicą na terenie Powiatu Limanowskiego

Trasa o długości 2 km, zlokalizowana na Polanie Stumorgowej pod Mogielicą (utworzona w zależności od warunków pogodowych). Znajduje się na wysokości 1050-1100 metrów. Przebiega po niebieskim szlaku turystycznym, który prowadzi na Mogielicę. Z główną trasą wokół najwyższego szczytu Beskidu Wyspowego łączy się w okolicach 6 km. Trasa łagodna z przeznaczeniem do narciarstwa biegowego.

Na uczących się dopiero jazdy na nartach czeka „mała pętla” (1200 metrów) przy stadionie LKS Zalesianka.

Bieżące informacje o warunkach publikowane są na stronie www.trasymogielica.pl.

Płatna wypożyczalnia sprzętu: Centrum Obsługi Ruchu Turystycznego przy LKS „Zalesianka".

Mapa Trasy biegowe wokół góry Mogielica