Noc muzeów

Podświetlone gabloty z eksponatami egipskimi.
Pierwsza Noc Muzeów odbyła się w Berlinie w 1997 roku. Jej sukces zapoczątkował podobne wydarzenia w innych miastach Europy. Obecnie wiele polskich miast organizuje noce muzeów, a jednym z nich jest właśnie Kraków. Ogromna ilość zwiedzających mieszkańców oraz turystów i wiele podmiotów biorących udział w wydarzeniu powodują, że jest to wyjątkowa noc i miasto tętni życiem.

Noc Muzeów odbywa się na wiosnę, zazwyczaj są to okolice połowy maja. Każdego roku agenda wydarzenia oraz placówki, które biorą w nim udział się zmieniają. Zazwyczaj w Nocy Muzeów uczestniczy około kilkudziesięciu obiektów. Program obejmuje wystawy stałe oraz czasowe. To co czyni wyjątkowym nocne zwiedzanie to darmowy wstęp lub symboliczna opłata w postaci 1 czy 2 zł. Każda placówka ustala zasady wstępu indywidualnie, więc zalecamy aby sprawdzić te informacje TUTAJ. Większość obiektów jest czynna w godzinach 19:00-1:00 i wtedy można je zwiedzać, natomiast wiele placówek z racji ogromnego zainteresowania zaprasza odwiedzających już za dnia lub wydłuża godziny otwarcia.

Muzea i inne obiekty, które można było zobaczyć do tej pory podczas Nocy Muzeów w Krakowie to między innymi:

I wiele, wiele innych…

Oprócz wystaw czasowych i stałych, na zwiedzających czekają wykłady ze specjalistami w danej dziedzinie, zwiedzanie z przewodnikiem, warsztaty czy pokazy. Część muzeów przygotowuje specjalne rabaty na produkty dostępne w sklepach przymuzealnych. Ilość muzeów i bogactwo ich wystaw każdego roku przyciąga tłumy ludzi, a różnorodność krakowskich placówek muzealnych pozwala na wybór spośród szerokiego wachlarza możliwości. Podczas Nocy Muzeów w Krakowie każdy znajdzie coś dla siebie!

Multimedia


 
Pobierz bezpłatną aplikację VisitMałopolska
 
Android
Apple iOS
Windows Phone
<
>
   

Powiązane treści