Facebook link

Centrum Sztuki Mościce Tarnów - Obiekt - VisitMalopolska

Powrót

Centrum Sztuki Mościce Tarnów

Centrum Sztuki Mościce Tarnów

Nowoczesna bryła zmodernizowanego budynku w kształcie żagla
ul. Traugutta 1, 33-101 Tarnów Region turystyczny: Tarnów i okolice
tel. +48 146334600
fax. +48 146331052
Centrum Sztuki Mościce to Instytucja Kultury Województwa Małopolskiego. Jego siedziba jest obecnie największym i najbardziej kompleksowym obiektem kultury w subregionie tarnowskim. Znajduje się tu przestrzeń wystawiennicza, wielofunkcyjna sala widowiskowa z widownią dla 600 osób, dwie sale kinowe z projektorami cyfrowymi 2 i 3D, sale baletowe, dydaktyczne, multimedialne, profesjonalne zaplecze sceniczne.

Proponowane przez Centrum wydarzenia artystyczne są przede wszystkim skupione na promowaniu kultury polskiej oraz prezentowaniu europejskich i światowych trendów artystycznych. Centrum konfrontuje – z publicznością i ze sobą – artystów polskich i zagranicznych penetrując różne obszary – muzykę, teatr, film, taniec, malarstwo, rzeźbę, fotografię. Jest miejscem, gdzie sztuka wygrywa z komercją, gdzie korzystając z możliwości przestrzennych, udaje się łączyć różne dziedziny sztuki, tworząc oryginalne i ambitne programy nadążające za zmianami społecznymi, które znajdują swoje odbicie w kulturze.

Centrum Sztuki Mościce prezentuje zjawiska tworzone z wykorzystaniem nowych technologii i sztuk cyfrowych. Rocznie ponad 110.000 widzów uczestniczy w wydarzeniach artystycznych, spotkaniach i międzynarodowych festiwalach. Do najważniejszych działań należą: Międzynarodowy Festiwal Teatrów Tańca „Scena Otwarta”, Festiwal Sztuki ArtFest, Letni Festiwal Kameralny „Muzyczne Tarasy”, Festiwal Paschalny „Musica Poetica”, projekty: Scena Klasyczna, Małopolskie Wieczory Teatralne, Spis Treści Poufnych, Za horyzont domu. Od kilku lat przy instytucji działa Orkiestra Symfoniczna Centrum Sztuki Mościce, która skupia grono utalentowanych polskich muzyków.

Instytucja prowadzi Kino Millennium, prezentujące w dwóch salach nie tylko nowości filmowe 2 i 3D, ale także kino studyjne, ambitne i poszukujące. Prowadzi także działalność edukacyjną opartą o filmy i postaci związane ze światem filmu. Centrum kontynuuje tradycje otwartego w 1971 roku Domu Kultury Zakładów Azotowych oraz Mościckiego Centrum Kultury. Opiekuje się działającym od 1963 roku artystycznym Zespołem Pieśni i Tańca „Świerczkowiacy”. Dziś to ponad 200-osobowy zespół, pracujący z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi w trzech grupach wiekowych, wielokrotnie i stale nagradzany za swoje osiągnięcia artystyczne.


Obiekty na trasie