Facebook link

Gospoda Galicyjska Nowy Sącz - Obiekt - VisitMalopolska

Jesteś tutaj:
Powrót

Gospoda Galicyjska Nowy Sącz

Gospoda Galicyjska Nowy Sącz

Drewniany budynek z wysokim, krytym gontem dachem. Przed budynkiem stoliki pod parasolami, ławki i latarnia.

ul. Lwowska 226, 33-300 Nowy Sącz Region turystyczny: Beskid Sądecki i Niski

tel. +48 184416367
Gospoda mieści się w Miasteczku Galicyjskim w Nowym Sączu - rekonstrukcji XIX wiecznej małomiasteczkowej zabudowy, z rynkiem okolonym domkami zawierającymi warsztaty rzemieślników. Restauracja zajmuje budynek z drewnianych bali będący repliką karczmy żydowskiej z Orawki z przełomu XIX i XX wieku.

Gospoda zaprasza na dania kuchni galicyjskiej, przygotowywane na podstawie receptur typowych dla kuchni grup etnicznych zamieszkujących region w okresie panowania cesarza Franciszka Józefa I oraz tradycji austriackiej, niemieckiej i węgierskiej. Nie brakuje też elementów współczesnych. W Gospodzie Galicyjskiej można skosztować na przykład królewskiego bulionu, białego żuru, bigosu galicyjskiego, kwaśnicy, ręcznie lepionych pierogów, pieczonej jagnięciny, kaczki i ryb, a także węgierskich naleśników z ostrym, mięsnym gulaszem.
W karczmie spogląda ze ściany wąsata twarz miłościwie panującego Cesarza Franciszka Józefa, a cała koncepcja kulinarna i kulturalna karczmy zbudowana jest wokół klimatów Cesarsko-Królewskich i nawiązuje do kuchni galicyjskiej. Obiekt będący częścią Sądeckiego Parku Etnograficznego organizuje imprezy, festyny, a jedna z sal przeznaczona jest na warsztaty kulinarne.