Facebook link

Muszyńskie Ogrody Biblijne - Obiekt - VisitMalopolska

Powrót

Muszyńskie Ogrody Biblijne

Muszyńskie Ogrody Biblijne

Zdjęcie przedstawiające część Muszyńskich Ogrodów Biblijnych-kwiecistą aleję.
Kościelna 62, 33-370 Muszyna Region turystyczny: Beskid Sądecki i Niski
tel. +48 511041322
Ogrody pełniły szczególną rolę w historii ludzkości, a miejsca takie jak Eden, ogród Getsemani-Ogród Oliwny były miejscami niezwykle istotnymi dla odkrywania swej duchowości, pogłębiania wiary, czy po prostu wypoczynku. Tak narodziła się idea Muszyńskich Ogrodów Biblijnych.
Ogrody Biblijne w Muszynie pełne są kompozycji roślinnych, instalacji, rzeźb i cytatów biblijnych, które mają za zadanie pomóc odwiedzającym w zajrzeniu w głąb siebie. Powstały w 2015 roku w parafii św. Józefa Oblubieńca NMP i ciągle się rozwijają.

Na powierzchni 1,3 ha znajdziemy 5 ogrodów tematycznych w których umieszczone zostały wymienione w Biblii gatunki roślin, miniaturowe krajobrazy oraz architekturę i rzeźby ilustrujące poszczególne tematy biblijne.
Ogród pierwszy przedstawia historię zbawienia, od stworzenia świata, aż do wydarzeń przedstawionych w Apokalipsie św Jana.
Ogród ma kształt kwadratu a do ogrodu prowadzi brama rajska, na której znajduje się płaskorzeźba anioła z mieczem strzegącym wejścia. Na bramie tej widnieje napis w języku łacińskim: VENI DOMINE JESU (Przyjdź Panie Jezu). Ogród ten podzielony jest tematycznie na 4 części: Stary Testament, Życie i działalność Jezusa, Zmartwychwstanie Jezusa i jego ostatnie pouczenia, Listy Apostołów.
Ogród drugi to Ogród Krajobrazów Biblijnych, który ukazuje geografię Ziemi Świętej.
Ogród ten składa się z trzech prostokątów, tworzących kwadrat. Jedna z części tego Ogrodu ukazuje układ geograficzny Ziemi Świętej, a dwie kolejne aranżację pustyni i elementy krajobrazu rolniczego (m.in. winnica i poletka zbóż).
Ogród trzeci przedstawia wybrane tematy z nauczania proroków (jest tutaj m.in. winnica z wieżą strażniczą zbudowaną z kamienia oraz wybrane fragmenty Pisma Świętego przypisane 16 prorokom).
Ogród czwarty, przygotowany specjalnie dla najmłodszych Dziecięcy Ogród Biblijny.
Ogród piąty to Ogród dla Zakochanych w kształcie labiryntu, którego ścieżki prowadzą do utworzonej z bukszpanu ryby, symbolu chrześcijaństwa.
W Muszyńskich Ogrodach Biblijnych można się również delektować wodą ze źródełka wody mineralnej „Maryja”.

 


Obiekty na trasie