Facebook link

Ogród Jana Pawła II Inwałd - Obiekt - VisitMalopolska

Powrót

Ogród Jana Pawła II Inwałd

Ogród Jana Pawła II Inwałd

zdjęcie z lotu ptaka na wizerunek z kwiatów Jana Pawła II
Wadowicka 167, 34-120 Inwałd Region turystyczny: Beskid Mały i Makowski
tel. +48 535335388
Ogród Jana Pawła II to miejsce, w którym znajduje się 3-hektarowe dzieło przedstawiające postać papieża Polaka, Bazylikę Św. Piotra w Watykanie i bazylikę Ofiarowania NMP w Wadowicach. Do stworzenia obrazu wykorzystano blisko 20 tysięcy odpowiednio dobranych roślin, w tym drzew, krzewów, kwiatów, a także tony kamieni, żwiru i kruszywa.

Wędrówka alejkami Ogrodu, których długość wynosi aż 8 kilometrów, pozwoli podziwiać poszczególne elementy całego obrazu, ale również zobaczyć zdjęcia przedstawiające drogę do świętości papieża Polaka, czy też zapoznać się z niezwykłymi wydarzeniami z jego życia. Aby zobaczyć niezwykły obraz wystarczy pokonać 96 schodów i wejść na sam szczyt wieży widokowej. Osoby, które mają problemy z wychodzeniem po schodach mogą skorzystać z windy, którą można wjechać na samą górę.

Widok z wieży pozwoli podziwiać nie tylko niezwykły obraz postaci Jana Pawła II, ale także panoramę na Beskid Mały. Miejsce to powstało z myślą o wszystkich, którzy chcą poznać życie i drogę do świetności Jana Pawła II. Jest źródłem wiedzy i inspiracji jako „żywe muzeum” papieża Polaka.

Zapraszamy wszystkich, którzy chcą odwiedzić to miejsce poświęcone Janowi Pawłowi II, gdzie roślinność tworzy żywy Obraz przedstawiający postać papieża Polaka, bazylikę Ofiarowania NMP w Wadowicach i Bazylikę św. Piotra w Watykanie.

Cennik biletów znajdziecie tutaj: https://www.ogrodjp2.pl/cennik/

Wszelkie szczegółowe informacje dotyczące: godzin otwarcia, dojazdu, dostępne na stronie: https://www.ogrodjp2.pl/

Ogród Jana Pawła II został wyróżniony w konkursie Turystyczne Skarby Małopolski w 2022 roku w kategorii: "Unikatowa atrakcja turystyczna".


 


Brak obiektów w wybranej kategorii.