Facebook link

Plac Pokoju Oświęcim - Obiekt - VisitMalopolska

Jesteś tutaj:
Powrót

Plac Pokoju Oświęcim

Plac Pokoju Oświęcim

Na zdjęciu znajduje się Plac Pokoju w Oświęcimiu, miejsce odpoczynku.

al. Tysiąclecia, 32-600 Oświęcim

Plac Pokoju w Oświęcimiu to jedno z ulubionych miejsc wypoczynku mieszkańców Oświęcimia. Można tu pograć, pospacerować alejkami i znaleźć wytchnienie nie wyjeżdżając z miasta.

Zlokalizowany jest na Osiedlu Chemików, największej oświęcimskiej dzielnicy, u zbiegu ulic Śniadeckiego i Alei Tysiąclecia. Uwagę przykuwa fontanna z podświetlanymi „gejzerami” i trzema nieckami. Spływająca z niej woda ma tworzyć małą rzeczkę okalającą miejsce.
Można tutaj odpocząć na ławeczce pośród ciekawie zaaranżowanych klombów, zagrać w szachy, warcaby lub chińczyka na specjalnie przygotowanych planszach (albo przy stolikach z szachownicami). Są także ścieżki rowerowe, stoły do gry w brydża i niezwykły zielony mostek w kształcie rybich ości.
To także miejsce organizacji „Ekomajówki” - ekologicznej imprezy plenerowej, podczas której corocznie można odwiedzić stoiska propagujące ekologiczny styl życia, rękodzielników i producentów zdrowej żywności. Wydarzenie to już na stałe wpisało się do kalendarza imprez w grodzie nad Sołą.

 


Powiązane treści