Facebook link

Restauracja Pod Nosem Kraków - Obiekt - VisitMalopolska

Jesteś tutaj:
Powrót

Restauracja Pod Nosem Kraków

Restauracja Pod Nosem Kraków

Dolna sala w Restauracji Pod Nosem w Krakowie. Na sali znajduje się wiele stolików nakrytych białymi obrusami, przy nich stoją krzesła. Przy ścianie znajdującej się po lewej stronie stoi kominek.

Kanonicza 22, 31-002 Kraków Region turystyczny: Kraków i okolice

Jeśli myślisz, że polska kuchnia jest ciężka i tłusta, przyjdź do restauracji Pod Nosem. Tu znajdziesz tradycyjne potrawy w nowej, lekkiej odsłonie. Mieszcząca się w zabytkowych piwnicach restauracja ma na swoim koncie Talerz Michelin i jeden komplet sztućców w kolorze czerwonym Michelin 2020. To wyróżnienie przyznawane tym lokalom, które znajdują się w zachwycającym miejscu. Tak Jak Pod Nosem – u stóp Wawelu, na dodatek w przepięknych wnętrzach.

Historyczne, zabytkowe miejsce plus kuchnia polska. Do tego oczywiście polska gościnność, klimatyczne wnętrze i adres pod samym nosem Zamku Królewskiego. To jest to, co goście lubią w Krakowie najbardziej. W zamyśle twórców restauracji jest przełamywanie stereotypów dotyczących kuchni rodzimej. I jak dotąd udaje im się to robić doskonale. Karta jest sezonowa, a produkty dostarczane od lokalnych producentów. W menu znajdziecie kawior z blinem, śledzia ze śmietaną, zalewajkę z grzybami. Są żołądki gęsie z kaszą gryczaną i modrą kapustą, czy polędwica z jelenia z kasztanowym winegret i jarmużem. A na deser tartaletka jabłkowo-czekoladowa z lodami cynamonowymi albo sernik z białą czekoladą. Co Państwo wybierzecie?