Facebook link

"Śnieżne Trasy przez Lasy" Krzywa - Obiekt - VisitMalopolska

Powrót

"Śnieżne Trasy przez Lasy" Krzywa

"Śnieżne Trasy przez Lasy" Krzywa

Oznaczenie szlaku koloru niebieskiego na drzewie, częściowo pokrytym lodem. Za nim drzewa i krzewy pokryte śniegiem.
Krzywa 25, 38-307 Krzywa Region turystyczny: Beskid Sądecki i Niski
tel. +48 695869090
Sieć tras biegowych „Śnieżne Trasy przez Lasy” powstała w Beskidzie Niskim, w okolicy Gorlic, na obszarze od Małastowa do granicy państwa. Jest to wspólna inicjatywa członków Stowarzyszenia Rozwoju Sołectwa Krzywa, właścicieli okolicznych gospodarstw agroturystycznych oraz miłośników narciarstwa śladowego z Gorlic i gminy Sękowa.

Jest to blisko 100 kilometrów oznakowanych szlaków narciarskich. Główny szlak to 50-kilometrowa Wielka Zielona Pętla, którą uzupełniają liczne łączniki, umożliwiające wybór odcinków o zróżnicowanej długości. Na łąkach w Krzywej – jako dodatkowy element szlaków narciarskich – zlokalizowane są trasy sportowe. Jest to kilka pętli o długościach 7, 5 i 1 kilometrów, przygotowywanych ratrakiem zarówno pod styl klasyczny, jak i „łyżwę”. Korzystanie z tras jest całkowicie bezpłatne. Szlaki turystyczne są w większości ubijane skuterem śnieżnym. W kilku ważnych punktach znajdują się duże tablice informacyjne, natomiast w punktach węzłowych pojawiają się kierunkowskazy oraz schematy szlaków. Trasy biegowe przebiegają przez urokliwe lasy i polany Beskidu Niskiego, w okolicy Gorlic oraz przez wsie Pętna, Bartne, Krzywa, Czarne, Wołowiec, Nieznajowa, Radocyna. Idealne ukształtowanie terenu, łagodne zbocza i położenie większości tras na wysokości 600 - 800 metrów nad poziomem morza sprawia, że zazwyczaj panują tu doskonałe warunki śniegowe zachęcające do zimowego szaleństwa, rodzinnych spacerów na nartach czy treningów biegów profesjonalnych. W pobliżu można liczyć na dużą bazę noclegowo-gastronomiczną, wypożyczalnie i serwisy nart, szkoły jazdy na nartach biegowych. 

Śnieżne Trasy przez Lasy zostały wyróżnione w konkursie Turystyczne Skarby Małopolski w 2020 roku w kategorii Najciekawszy Szlak Turystyczny.


Brak obiektów w wybranej kategorii.