Facebook link

Trasy biegowe w Poroninie i Zębie - Obiekt - VisitMalopolska

Powrót

Trasy biegowe w Poroninie i Zębie

Trasy biegowe w Poroninie i Zębie

Szeroka trasa narciarstwa biegowego na rozległej polanie.
Poronin Region turystyczny: Tatry i Podhale
tel. +48 667607560
Dwie z najpiękniejszych tras biegowych na Podhalu z absolutnie urzekającą panoramą Tatr przygotowane są w sąsiadujących z Zakopanem miejscowościach: w Poroninie i Zębie. Obie trasy mają długość 5 kilometrów. W Poroninie dodatkowo jest dostępna także 250 metrowa trasa na Stadionie. To świetna propozycja dla wszystkich, którzy chcą na chwilę uciec z Zakopanego, ale nie tracić widoku na Tatry.

Trasa w Poroninie przebiega przez zachwycającą Rolę Malacińską, przy ulicy za torem. Z trasy o łącznej długości 5 km można korzystać bezpłatnie. Trasa jest ratrakowana, nie jest oświetlona i nie ma wypożyczalni. Druga, mini trasa biegowa w Poroninie zorganizowana jest na Gminnym Stadionie Sportowym w Poroninie, ul. Tatrzańska 1, liczy 250 metrów. Jest ratrakowana, nie jest oświetlona. Przy trasie działa prywatna wypożyczalnia. Trasa w Zębie natomiast jest najwyżej położoną trasą biegową, mniej więcej na wysokości Gubałówki, za zabudowaniami i jest największym walorem jest niczym nieograniczona panorama na grań Tatr, od najdalszych wierzchołków Tatr Zachodnich po Tatry Bielskie na wschodzie. Trasa jest łagodna, miejscami z nieco wyższymi podbiegami i zjazdami. Świetnie przygotowana, sprawdza się zarówno dla początkujących, podczas rodzinnego biegania, ale usatysfakcjonuje również tych, którzy lubią bardziej intensywny trening. Trasa jest przygotowywana skuterem, na miejscu znajduje się wypożyczalnia sprzętu i jest dostępny instruktor. Wstęp na trasę kosztuje 10 zł (z opłaty są zwolnieni mieszkańcy Zębu i Suchego). Obie trasy utrzymywane są przez Gminę Poronin. Przygotowywane są do techniki łyżwowej oraz stylu klasycznego.

Trasa biegowa w Poroninie

Trasa zlokalizowana jest na pięknie położonej Roli Malacińskiej przy ulicy Za Torem. Z trasy o łącznej długości 5 km można korzystać bezpłatnie. Trasa jest ratrakowana, ale nie jest oświetlona i nie ma wypożyczalni.

Mapa trasy biegowej w Poroninie przy ulicy Za Torem.

Mini trasa biegowa w Poroninie

Trasa na Gminnym Stadionie Sportowym w Poroninie, ul. Tatrzańska 1, liczy 250 metrów. Jest ratrakowana, nie jest oświetlona. Przy trasie działa prywatna wypożyczalnia.

Trasa biegowa w Zębie

Trasa o łącznej długości 5 km rozpoczyna się przy kościele w Zębie. Jest ratrakowana, nie jest oświetlona, a przy jej starcie zlokalizowana jest prywatna wypożyczalnia oraz jest możliwość wzięcia lekcji z instruktorem. To jedne z najpiękniejszych tras biegowych na Podhalu z absolutnie urzekającą panoramą Tatr. Jest najwyżej położoną trasą biegową, niemalże na 1000 m n.p.m, mniej więcej na wysokości Gubałówki. Jest łagodna, tylko miejscami z nieco wyższymi podbiegami i zjazdami. Świetnie przygotowana, sprawdza się zarówno dla początkujących jak i podczas rodzinnego biegania, ale usatysfakcjonuje również tych, którzy lubią bardziej intensywny trening. Wstęp na trasę kosztuje 10 zł (z opłaty są zwolnieni mieszkańcy Zębu i Suchego).

Ich fanpage na Facebook'u: https://www.facebook.com/Widokowe-trasy-biegowe-w-Z%C4%99bie-1434370073446477

Trasy utrzymywane są przez Gminę Poronin. Przygotowywane są do techniki łyżwowej oraz stylu klasycznego.


Obiekty na trasie