Facebook link

Wieża widokowa Dąbrówka Szczepanowska - Obiekt - VisitMalopolska

Powrót

Wieża widokowa Dąbrówka Szczepanowska

Wieża widokowa Dąbrówka Szczepanowska

Widok z lotu ptaka na wieżę widokową w Dąbrówce Szczepanowskiej, okoliczne wzgórza i dolinę rzeki.
Wieża widokowa w Dąbrówce Szczepanowskiej umiejscowiona jest na szczycie zwanym „Golgota” o wysokości 395 m n.p.m. . Podziwiać z niej można panoramę regionu tarnowskiego.

Wieża widokowa Dąbrówka Szczepanowska stanęła w 2018 roku, miejsce to znane jest z urokliwych widoków na północ i północny-wschód regionu, głównie na Tarnów, Wojnicz, dolinę Dunajca, wzgórza Beskidu Wyspowego, a nawet odległe Tatry. Nocą szczególną uwagę przykuwa rozświetlone w oddali miasto. Drewniana konstrukcja wieży widokowej Dąbrówka Szczepanowska ma około 16 metrów wysokości i składa się z pięciu kondygnacji, na których powstały tarasy widokowe. W przyziemiu utworzono taras z podjazdem przystosowanym do potrzeb osób niepełnosprawnych. Ustawiono tu także ławeczki. Wzdłuż wieży zamontowano lampy fotowoltaiczne. Wieża również podświetlona jest dzięki energii słonecznej, co w porze nocnej nadaje budowli niepowtarzalnego w regionie wyglądu. Na dachu konstrukcji zamontowana została kamera live, z której obraz śledzić można na bieżąco w sieci.
Do wieży widokowej w Dąbrówce Szczepanowskiej dojechać można z Tarnowa przez Koszyce Wielkie, Rzuchową i Szczepanowice.

Wieża widokowa została laureatem w konkursie Turystyczne Skarby Małopolski w 2019 roku w kategorii Unikatowa atrakcja turystyczna.


Brak obiektów w wybranej kategorii.