Facebook link

Wieża Widokowa Gorc - Obiekt - VisitMalopolska

Jesteś tutaj:
Powrót

Wieża Widokowa Gorc

Wieża Widokowa Gorc

Zdjęcie wykonane z wieży widokowej na Gorcu przedstawia widok Beskidów w jesiennej szacie. Pofałdowany teren, niejednolita roślinność oraz niebo przedstawiające różnorakie kolory stanowią malowniczy krajobraz.
Wieża widokowa na szczycie góry Gorc (1228 m n. p. m.) w Gorcach powstała w 2015 roku. Rozciąga się stąd piękny widok na Beskidy, Pieniny i Tatry.

Wieża widokowa Gorc ma drewnianą konstrukcję osadzoną na betonowym fundamencie. Schody prowadzące na taras widokowy są całkowicie zabudowane i dzięki temu na wieżę mogą wejść osoby z lękiem wysokości oraz małe dzieci. Na tarasie widokowym mieści się około 30 osób. Zabezpieczony jest drewnianą obudową, na wewnętrznych ścianach której umieszczono opisane panoramy widokowe. Trasa prowadząca na szczyt Gorca jest na tyle łatwa, że na wędrówkę do wieży widokowej mogą się wybrać także osoby bez doświadczenia w wędrówkach górskich. 
Z wieży na Gorcu można podziwiać Beskidy, Pieniny i Tatry.
Jedną z tras dojścia do wieży widokowej Gorc możemy rozpocząć w miejscowości Lubomierz. Po ok. 1 km jazdy od przełęczy Przysłop w kierunku Szczawy, po prawej stronie znajduje się parking. Od tego miejsca można rozpocząć wejście na Gorc niebieskim szlakiem. Jednym z etapów tej wędrówki jest dotarcie do Nowej Polany, skąd rozpościerają się widoki na Beskid Wyspowy. Kolejny etap wędrówki to Polana Świnkówka z widokiem na Tatry. Ostatni etap to osiągnięcie szczytu. Poniżej szczytu, po zejściu z niebieskiego szlaku i przejściu niewielkiego odcinka zielonego szlaku, znajduje się baza namiotowa PTTK Gorc. 

Na dachu wieży widokowej Gorc zamontowano kamery internetowe, dzięki czemu można na bieżąco śledzić panoramę widokową z wieży. Widok z kamer dostępny jest na stronie internetowej Gminy Ochotnica Dolna.