Kraków dla seniora. Atrakcje i miejsca, które warto odwiedzić

Kobieta i mężczyzną, trzymają się za ręce i spacerują. Po lewej i prawej zabudowania kamienic. W tle wieża kościoła.
Kraków to miasto, gdzie wiek to tylko liczba, a przygoda czeka na każdego, kto ma chęć i ciekawość w sercu. Co można robić w Krakowie i jakie atrakcje czekają na seniorów w Grodzie Kraka? Przygotowaliśmy kilka propozycji!

Najpiękniejsze parki miejskie w Krakowie

Kraków słynie z pięknych parków miejskich, które są oazą ciszy, spokoju i zieleni. Można się tu nie tylko zrelaksować, ale również obcować z naturą, co w obecnym czasie, kiedy wiosna budzi się do życia jest fantastyczną odskocznią od codzienności. Gdzie udać się na taki spacer w Krakowie?

Polecamy Planty, pas zieleni wokół Starego Miasta, który powstał w miejscu dawnych fortyfikacji. Oferują one przyjemne alejki spacerowe, ławki do odpoczynku oraz malownicze zakątki z licznymi drzewami i kwiatami. W niedalekiej odległości znajduje się park Jordana, jeden z największych i najbardziej urokliwych parków w Krakowie. Liczne ścieżki oraz miejsca do relaksu zachęcają do rekreacji na świeżym powietrzu. Dla lubiących sztukę świetnym miejscem będzie niedawno powstały park im. Wisławy Szymborskiej przy ul. Karmelickiej, a dla szukających prawdziwej dzikości miejskiej i  możliwości podglądania przyrody – park Bednarskiego zlokalizowany na Podgórzu.

A może by tak ruszyć nad wodę?

Kraków posiada kilka wspaniałych zbiorników wodnych, zarówno sztucznych jak i naturalnych, które stanowią istotną część miejskiego krajobrazu. Jeśli spacer, to koniecznie bulwarami wiślanymi, aby podziwiać matkę wszystkich rzek – Wisłę. Może przy okazji skusicie się na rejs po jej wodach, albo ruszycie statkiem na zwiedzanie unikatowego opactwa Benedyktów w Tyńcu?

A co powiecie na krakowskie Mazury? Zalew Bagry, bo tak często nazywany jest ten sztuczny zbiornik wodny, to nie tylko popularne miejsce do uprawiania wszelkich sportów wodnych, ale także niepowtarzalna okazja do relaksu na piaszczystej plaży w środku wielkiego miasta. Zabierzcie książkę, krzyżówki, koc i spędźcie miło czas! A jeśli będziecie mieli ochotę na nieco dalszą podróż, Zalew Nowohucki to również doskonały pomysł na odpoczynek. Znajdują się tu wspaniałe trasy spacerowe, tężnia solankowa, miejska plaża i siłownia na świeżym powietrzu. Czy nie brzmi to jak pomysł na super relaksujący dzień?

Solny świat i podziemne cuda – takie atrakcje tylko w Wieliczce!

Kopalnia Soli Wieliczka to atrakcja, którą zna chyba każdy z nas, ale jeśli jeszcze nie udało się Wam tutaj dotrzeć, teraz nastał idealny moment! W dodatku jest świetnie skomunikowana z Krakowem, więc wizyta tutaj może być świetną opcją na wycieczkę za miasto.

Kopalnia zachwyca swoimi unikalnymi zabytkami, takimi jak kaplica św. Kingi, fantazyjnie wyrzeźbionymi komorami solnymi czy też wykutymi w soli chodnikami. Można tu podziwiać niezwykłe dzieła sztuki i architektury, które powstały przez wieki we wnętrzu ziemi, a do tego pooddychać pełną, zdrową piersią! Pobyt tutaj jest zbawienny dla dróg oddechowych, gdyż sól ma właściwości lecznicze, zapewniając doskonałą inhalację. Po wyjściu na powierzchnię, możecie jeszcze spędzić czas w tężni solankowej, w której przyjemnie szumiąca woda wraz z unoszącymi się w powietrzu mikroelementami będą idealnym zakończeniem dnia!

Krakowska Pijalnia Zdrojowa – lecznicze wody w centrum miasta

Kto powiedział, że trzeba jechać do uzdrowiska, aby napić się wody zdrojowej? Takie atrakcje czekają na Was w samym sercu miasta! Krakowska Pijalnia Zdrojowa, usytuowana tuż przy rondzie Matecznego, to fantastyczne miejsce, gdzie możecie skosztować pełnej minerałów wody, odkrytej tu ponad 100 lat temu! Park Zdrojowy zapewnia ciszę, relaks i możliwość odpoczynku na łonie natury. To unikatowy adres na mapie Krakowa, koniecznie tu wpadnijcie!

Kraków kulturalnie – od kawiarni, muzeów aż po teatry

Zwolnienie tempa życia, czy przejście na emeryturę, to idealny moment na odkrywanie świata po swojemu. To, na co być może nie było wcześniej czasu, teraz czeka na odkrycie. Kawa i ciastko w jakiejś przytulnej kawiarence, zniżkowe bilety na spektakle teatralne lub atrakcyjne pakiety do zwiedzania muzeów – wszystko jest w zasięgu i tuż za rogiem. Miasto ma bowiem do zaoferowania niezliczone możliwości cieszenia się nim i przeżywania nowych przygód. Nigdy nie jest za późno, by odkryć siebie, a Kraków wydaje się być miejscem do tego stworzonym!

Multimedia


 
Download free VisitMałopolska app
 
Android
Apple iOS
Windows Phone
<
>
   

Related Assets