Punkt Informacji Turystycznej Krynica-Zdrój
ul. Zdrojowa 15, 33-380 Krynica-Zdrój
Region turystyczny: Beskid Sądecki i Niski
tel. +48 184725588
Czym jeszcze zachwyca Krynica-Zdrój i jej okolice? Górą Parkową, Jaworzyną Krynicką, ścieżką i wieżą widokową w koronach drzew przy górnej stacji kolejki w ośrodku Słotwiny Arena, także odrestaurowanymi zabytkowymi lokomotywami na parę oraz wagonami kursującymi m.in. do Krynicy – od lata do listopada – po historycznych trasach oraz uroczymi drewnianymi perłami nanizanymi na na Szlak Architektury Drewnianej.
Krynica to oczywiście malowniczy Beskid Sądecki, obszar Popradzkiego Parku Krajobrazowego. Jednak blisko stąd zarówno w Beskid Niski, Beskid Wyspowy, Gorce, Małe Pieniny i Pieniny.
Przyjazd może więc być początkiem niesamowitej przygody w krainie łagodności, gdzie życie toczy się nieco wolniej, a tereny idealnie nadają się do niespiesznej wędrówki, smakowania każdej chwili i obcowania z dziką przyrodą. Nie czekają tutaj na Was tłumy na szlakach czy kolejki po bilet do parku narodowego – podczas długiej „tułaczki” z dala od cywilizacji możecie za to spotkać wędrowców, często z gitarą na plecach.
Pochłoną Was bez reszty przepiękne widoki, malownicze lasy, urozmaicone grzbiety górskie oraz doliny mieniące się paletą barw i kolorów. Do tego wszystkiego urocze miasteczka, drewniane kościółki i cerkwie oraz bogata i wspaniała kultura.
Beskid Sądecki i Beskid Niski to krainy pogranicza, barwne etnicznie i różnorodne kulturowo – od zawsze były i są miejscem spotkania wyznań, kultur, ludów i narodów. To kulturowy tygiel z licznymi mniejszościami narodowymi, etnicznymi i wyznaniowymi – Małe Ojczyzny dla Ormian, Słowaków, Ukraińców, Żydów, Łemków, Romów i Polaków.
Punkt Informacji Turystycznej w Krynicy-Zdroju znajduje się przy krynickim deptaku i Głównej Pijalni Wód Mineralnych. Warto wejść do środka, by zaopatrzyć się w najbardziej aktualne materiały np. o nowych i ciekawych trasach rowerowych wiodących przez Krynicę, Beskid Sądecki i Małopolskę. Warto w tym miejscu wspomnieć, że kurort mocno rozwinął ofertę spędzenia czasu na rowerze. Ceniący spokojną jazdę mogą wybrać VeloKrynica – ścieżkę wzdłuż potoku Kryniczanka i rzeki Muszynki – a szukający wyzwań zmierzyć się z trasami MTB, o nazwach nawiązujących do leczniczych wód mineralnych (wszystkie trasy startują z krynickiego deptaku).
W krynickim Punkcie Informacji Turystycznej uzyskamy również informacje na temat zabytków i atrakcji, wydarzeń, miejsc noclegowych i bazy gastronomicznej. Otrzymamy mapy, informatory i foldery. Na stronie internetowej PIT można znaleźć plany, ulotki tematyczne i questy. Budynek PIT jest dobrze oznaczony, a funkcjonują przy nim ogólnodostępne, choć płatne toalety.
Punkt Informacji Turystycznej w Krynicy-Zdroju działa w ramach Małopolskiego Systemu Informacji Turystycznej.
To również Miejsce Przyjazne Rowerzystom – MPR
Więcej informacji o Miejscach Przyjaznych Rowerzystom oraz VeloNatura znajdą Państwo na stronie narowery.visitmalopolska.pl