Facebook link
Jesteś tutaj:
Powrót

Jezioro Czorsztyńskie

Jezioro Czorsztyńskie

Dwie kładki i dwa pomosty przy plaży i dużym akwenie wodnym. Przy pierwszym pomoście statek turystyczny z pokładem tarasowym u góry i drugim pod nim. Statek przybrany jest w kolorowe małe chorągiewki. Na nim turyści. Za statkiem widać pływające białe żaglówki. W tle na wzgórzu zamek murowany. Po prawej lasy, po lewej w oddali domy i wysokie pasmo gór. Nad nim pogodne niebo.

Czorsztyn Region turystyczny: Pieniny i Spisz

: - :
Magiczne miejsce pomiędzy Pieninami i Gorcami, zachwycające krajobrazami. Utworzone w wyniku zbudowanej w Niedzicy zapory wodnej jezioro położone jest u podnóża dwóch zamków, wśród zielonych pagórków Pienińskiego Parku Narodowego i okolicy. Miejsce wyjątkowe i warte, by spędzić tu wakacje albo weekend. To idealna lokalizacja na letni wypoczynek pełen rekreacji i podziwiania krajobrazów.

Dunajec - prawy dopływ Wisły płynie w kierunku wschodnim przez Kotlinę Orawsko-Nowotarską gdzie jego wody są spiętrzone przez zaporę w Niedzicy, tworząc Jezioro Czorsztyńskie a następnie przez zaporę w Sromowcach Wyżnych, tworząc Zbiornik Sromowski. Jezioro Czorsztyńskie ma aż dziewięć kilometrów długości i dzięki temu czas można spędzić nad nim bardzo aktywnie. Brzegi zbiornika wodnego w kilku miejscach są łatwo dostępne, działa tutaj kilka plaż i przystani wodnych, a zatem można rozwijać pasje wodne i umiejętności sportowe: żeglować, nurkować, pływać lub po prostu relaksować się na plaży z niezwykłymi widokami. Dojazd nad jezioro zapewnia szosa nr 969 z Nowego Targu do Krościenka nad Dunajcem oraz boczna droga z Dębna do Niedzicy. W Niedzicy, zaledwie 200 metrów od wzgórza z zamkiem, można odpocząć na strzeżonym kąpielisku Zamajerz-Zamek. Z Krakowa dojazd zajmuje około 2 godziny, z Zakopanego do godziny. Na północnym brzegu jeziora Czorszczyńskiego funkcjonuje kąpielisko Stara Droga w Kluszkowcach. Na przystani Aqualand można znaleźć punkty gastronomiczne i wypożyczalnię sprzętu. Dla tych, który preferują bardziej aktywny wypoczynek też znajdzie się przestrzeń. Spacerowicze mogą wybrać się na przechadzkę zaporą główną lub na zwiedzanie zamków w Czorsztynie i Niedzicy. Rowerzyści z kolei będą zachwyceni panoramami roztaczającym się z trasy VeloCzorsztyn.


Powiązane treści