Facebook link

Wieża Widokowa Gorc - Obiekt - VisitMalopolska

Powrót

Wieża Widokowa Gorc

Wieża Widokowa Gorc

Zdjęcie wykonane z wieży widokowej na Gorcu przedstawia widok Beskidów w jesiennej szacie. Pofałdowany teren, niejednolita roślinność oraz niebo przedstawiające różnorakie kolory stanowią malowniczy krajobraz.
Wieża widokowa na szczycie góry Gorc (1228 m n. p. m.) w Gorcach powstała w 2015 roku. Rozciąga się stąd piękny widok na Beskidy, Pieniny i Tatry.

Schody prowadzące na taras widokowy są całkowicie zabudowane i dzięki temu na wieżę mogą wejść osoby z lękiem wysokości oraz małe dzieci. Trasa prowadząca na szczyt Gorca jest na tyle łatwa, że na wędrówkę do wieży widokowej mogą się wybrać także osoby bez doświadczenia w wędrówkach górskich. 
Z wieży na Gorcu można podziwiać Beskidy, Pieniny i Tatry.
Jedną z tras dojścia do wieży możemy rozpocząć w miejscowości Lubomierz. Po ok. 1 km jazdy od przełęczy Przysłop w kierunku Szczawy, po prawej stronie znajduje się parking. Od tego miejsca można rozpocząć wejście na Gorc niebieskim szlakiem. Jednym z etapów tej wędrówki jest dotarcie do Nowej Polany, skąd rozpościerają się widoki na Beskid Wyspowy. Kolejny etap wędrówki to Polana Świnkówka z widokiem na Tatry. Ostatni etap to osiągnięcie szczytu. Poniżej szczytu, po zejściu z niebieskiego szlaku i przejściu niewielkiego odcinka zielonego szlaku, znajduje się baza namiotowa PTTK Gorc.