Facebook link

Chochołowskie Termy Chochołów - Obiekt - VisitMalopolska

Powrót

Chochołowskie Termy Chochołów

Chochołowskie Termy Chochołów

Mężczyzna i kobieta w basenie.
Chochołów 400, 34-513 Chochołów Region turystyczny: Tatry i Podhale
tel. +48 782300301
tel. +48 781300301
W słynącym z zabytkowej drewnianej zabudowy Chochołowie, znajduje się jeden z największy kompleksów basenów Termalnych na Podhalu - Chochołowskie Termy.
Termy wykorzystują zasoby podziemnych wód o temperaturze od 32 do 36 stopni C. Na terenie kompleksu jest 30 basenów o łącznej powierzchni lustra wody 3 tysiące metrów kwadratowych. Nowością w Chochołowskich Termach jest komora normobaryczna.


Baseny wypełnione są wodą termalną siarkową i solankowo-jodowaną, które korzystnie wpływają na skórę, układ krwionośny oraz na stawy, a także pomagają w leczeniu miażdżycy, cukrzycy i problemów reumatycznych. Woda w basenach wydobywana jest z głębokości prawie 3600 metrów. Znajdziemy tu baseny rekreacyjne na zewnątrz obiektu, basen pływacki, jacuzzi, wewnętrzne place zabaw dla dzieci z rodzinnymi zjeżdżalniami i łaźnią parową, a także kryty basen z wyznaczonymi torami do pływania, zjeżdżalnie pontonowe i zjeżdżalnie z zapadnią. W Chochołowskich Termach znajduje się wydzielona strefa lecznicza, w której skorzystać można z beczki termalnej z wodą siarkową oraz z basenu z wodą solankowo-jodowaną.
Termy w Chochołowie posiadają także strefę SPA z bogatą ofertą zabiegów oraz największe na Podhalu saunarium. Goście mają do wyboru saunę suchą klasyczną, saunę bio z jałowcem, „Góralską Chatę”, saunę na podczerwień oraz przeszkloną saunę fińską z widokiem na Tatry, łaźnie parowe, w tym jedną aromatyczną oraz grotę i izbę solną z wodą kaskadową. W obiekcie znajduje się także siłownia. Nowością w obiekcie jest komora normobaryczna. To nowoczesny i coraz bardziej popularny sposób na poprawę kondycji fizycznej oraz samopoczucia, ale też skuteczne wsparcie w leczeniu najróżniejszych chorób. Normobaria w Chochołowskich Termach to w uproszczeniu pomieszczenie, które pozwala na przebywanie w atmosferze o podwyższonym ciśnieniu oraz podniesionej zawartości tlenu i dwutlenku węgla, a także w obecności najdoskonalszego znanego przeciwutleniacza – wodoru cząsteczkowego. Taka mieszanka atmosferyczna sprawia, że w komorze normobarycznej panują idealne warunki do samouzdrawiania organizmu. Rany goją się szybciej, proces starzenia zwalnia. W Chochołowskich Termach znajdziemy także bogatą ofertę gastronomiczną. Można tutaj również organizować imprezy okolicznościowe.Kompleks to również Miejsce Przyjazne Rowerzystom - MPR

Więcej o Miejscach Przyjaznych Rowerzystom oraz Szlaku Wokół Tatr znajdą Państwo na stronie narowery.visitmalopolska.pl

 


Brak obiektów w wybranej kategorii.