Facebook link

Punkt Widokowy Widoma - Obiekt - VisitMalopolska

Powrót

Punkt Widokowy Widoma

Punkt Widokowy Widoma

Zdjęcie ukazujące malownicze rejony Przełęczy Widoma w okresie letnim.
Punkt Widokowy Widoma na Przełęczy Widoma (535m, Beskid Wyspowy) znajduje się przy bocznej drodze w kierunku Cuby (droga wojewódzka nr 965 z Zielonej przez Bochnię do Limanowej).

Piękne widoki, rozległe panoramy - to jeden z licznych walorów turystycznych Gminy Żegocina, położonej na pograniczu Beskidu Wyspowego i Pogórza Wielicko - Ciężkowickiego. Tak rozległej i dookolnej panoramy, jak na Przełęczy Widoma w Rozdzielu, może pozazdrościć Gminie Żegocina wiele miejscowości.
W roku 2011 gmina Żegocina wykonała punkt widokowy, przy którym powstało miejsce parkingowe oraz ławki, kosze na śmieci i dwie tablice informacyjne przedstawiające panoramy widokowe na północną oraz południową stronę oraz opisujące widoczne stąd wzniesienia, przysiółki i szczyty górskie. Okolice przełęczy Widoma są doskonałym punktem widokowym. W północnym kierunku widać dolinę Sanki i wzniesienia grzbiet Łopusze – Kobyła. W kierunku południowym widoki na Pasmo Łososińskie, a pomiędzy nim a Kamionną szczyty Ostrej i Cichonia. Przy dobrej pogodzie widoczne są Tatry.