Facebook link

Restauracja Enoteka Pergamin Kraków - Obiekt - VisitMalopolska

Jesteś tutaj:
Powrót

Restauracja Enoteka Pergamin Kraków

Restauracja Enoteka Pergamin Kraków

Drewniane stoliki w rzędzie w Restauracji Enoteka Pergamin w Krakowie. Na każdym stole znajduje się woda, szklanki oraz kieliszki. W oddali widać przechodzącego człowieka.

Grodzka 39, 31-001 Kraków Region turystyczny: Kraków i okolice

Restauracja, bistro, sklep z winami, delikatesy i coctail bar w jednym zlokalizowana jest w wyjątkowym miejscu – w historycznej kamienicy Wita Stwosza tuż przy Trakcie Królewskim.
Klimatyczne miejsce w sezonie letnim oferujące także stoliki na zewnątrz. W karcie dań znajdują się przystawki, wśród których warto wyróżnić klasyczne deski serów (selekcja serów z Polski, Francji i Włoch) i wędlin, czy też klasyczne polskie tapasy, regionalne i przygotowywane według domowych receptur: maczankę po krakowsku, żeberko z kapustą z Charsznicy czy słynną kaszankę z Podstolic. Wśród dań głównych króluje kaczka oraz różne typy włoskich makaronów, w wariantach także dla wegetarian. Wyjątkowego smaku potraw dopełniają wina, których można na miejscu znaleźć naprawdę szeroki wybór (ponad 400 rodzajów). W Enotece jest także przewidziane miejsce dla miłośników cygar, tzw. Cigar Lounge, gdzie każdy znajdzie odpowiednie cygaro dla siebie. Miejsce wyróżnione zostało w przewodniku Michelin 2020 (1 komplet sztućców).