Facebook link

Schronisko Dobrych Myśli Jamna - Obiekt - VisitMalopolska

Powrót

Schronisko Dobrych Myśli Jamna

Schronisko Dobrych Myśli Jamna

Widok na budynek drewnianego schroniska Dobrych Myśli w Jamnej.
Jamna 53, 32-842 Jamna Region turystyczny: Pogórza
tel. +48 603811711
tel. +48 510573218
Miejsce Przyjazne Rowerzystom - MPR

Drewniane schronisko w sercu Ciężkowicko-Rożnowskiego Parku Krajobrazowego to miejsce pełne dobrej energii. Jest świetnym miejscem do organizacji spotkań i odpoczynku.

Schronisko znajduje się w samym sercu Jamnej, gdzie zbiegają się szlaki turystyczne. Spacerem przez las można dojść do rezerwatu Diable Skały, w którym znajdują się okazałe bloki zwietrzałych piaskowców, jaskinia Diabla Dziura oraz (tuż przed wejściem do rezerwatu) wyjątkowo urzekający i pięknie położony drewniany kościółek w Bukowcu, gdzie mają swój dom kolonie nietoperzy, głównie podkowca małego. W schronisku odbywają się cyklicznie Koncerty Dobrych Myśli, podczas których można posłuchać poezję śpiewaną czy piosenkę autorską. Można tu spróbować wyśmienitych dań przygotowywanych w oparciu o tradycyjne receptury przekazywane z pokolenia na pokolenie. Wyśmienicie smakuje żurek po chłopsku, zapiekanka fasolowa i dunajskie otoczaki, przyrządzane na bazie fasoli Piękny Jaś, z Doliny Dunajca, wyrabiane od pokoleń placki „Gaździny”, ziemniaki z kwaśnym mlekiem i … przepyszna szarlotka. Jeśli szukacie miejsca, wyjątkowego i nietuzinkowego, to właściwy adres!

Schronisko Dobrych Myśli zostało wyróżnione w konkursie Turystyczne Skarby Małopolski w 2021 roku w kategorii W gościnie oferta kulinarna.

Więcej o Miejscach Przyjaznych Rowerzystom oraz VeloDunajec znajdą Państwo na stronie narowery.visitmalopolska.pl.

 


Brak obiektów w wybranej kategorii.