Facebook link

Wieża widokowa i ścieżka dydaktyczna w koronach drzew Słotwiny Krynica-Zdrój - Obiekt - VisitMalopolska

Powrót

Wieża widokowa i ścieżka dydaktyczna w koronach drzew Słotwiny Krynica-Zdrój

Wieża widokowa i ścieżka dydaktyczna w koronach drzew Słotwiny Krynica-Zdrój

Wysoka, drewniana wieża widokowo wśród drzew.
Słotwińska 51a, 33-380 Krynica-Zdrój Region turystyczny: Beskid Sądecki i Niski
tel. +48 512409905
Niezwykła drewniana konstrukcja wieży o wysokości 49,5 metra zbudowana jest na szczycie stacji narciarskiej Słotwiny Arena wśród lasów pasma Jaworzyny Krynickiej. To najwyższa wieża widokowa w całej Polsce.

Na wieżę można dostać się nowoczesną, 6 osobową kolejką krzesełkową wyposażoną w osłony przeciwwiatrowe lub wejść spacerem utwardzoną, widokową trasą. Do samej wieży prowadzi specjalnie skonstruowana drewniana ścieżka wznosząca się stopniowo do góry, podpierana przez 18 wież wsporczych i 87 słupów. Łączna długość ścieżki wynosi 1030 metrów!
Spacer w koronach drzew bukowych, jodeł oraz świerków pozwala na podziwianie krajobrazu całej okolicy. Dodatkowo dzięki specjalnym interaktywnym instalacjom i tablicom edukacyjnym rozmieszczonym na trasie, można wiele dowiedzieć się o okolicznej przyrodzie oraz historii regionu.

Dodatkową atrakcją, szczególnie dla najmłodszych, jest 60 metrowa zjeżdżalnia.
To wyjątkowy projekt, który może stać się jedną z głównych atrakcji regionu. Obiekt posiada certyfikat Miejsce Przyjazne Rowerzystom i zapewnia: 1. Miejsce do przypięcia roweru  2. Narzędzia do podstawowych napraw rowerów - nieodpłatnie 3. Aktualną informację o pobliskich punktach serwisowych i sklepach rowerowych
Obiekt  jest dostępny przez cały rok.

Wieża widokowa w koronach drzew została wyróżniona w konkursie Turystyczne Skarby Małopolski w 2019 roku w kategorii Unikatowa atrakcja turystyczna.

 

 


Obiekty na trasie

Powiązane treści