Facebook link

Wieża widokowa Muszyna - Obiekt - VisitMalopolska

Powrót

Wieża widokowa Muszyna

Wieża widokowa Muszyna

Kamienna wieża widokowa w ogrodach w Muszynie
Wieża widokowa w Ogrodach Sensorycznych w Muszynie mierzy 11,5 metrów i jest jedną z największych atrakcji turystycznych miasta.

Wieża znajduje się w „strefie wzroku” muszyńskich ogrodów. Znajduje się tuż za wkomponowaną w stok kawiarnią i góruje nad kompleksem. Schody na szczyt są kręte, nie ma podjazdu dla wózków. Po ich pokonaniu ujrzymy zapierający dech w piersiach widok.
Z jej szczytu rozciąga się panorama na ruiny zamku w Muszynie, Ogrody Sensoryczne, barokowy kościół w centrum miasta czy magiczne ogrody ze stawami rekreacyjnymi i pijalnię wody mineralnej Antoni. W sprzyjających warunkach pogodowych można zobaczyć malowniczy Beskid Sądecki , a nawet wierzchołki Tatr.
Jedno z wejść do Ogrodów Sensorycznych znajduje się od ul. S. Mściwujewskiego, powyżej sanatorium uzdrowiskowego Korona. Dogodne jest dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich i rodzin z dziećmi. Drugie wejście od strony pijalni wody mineralnej Antoni, prowadzi schodami na szczyt Suchej Góry. Parkowe schody i ścieżki są w pełni dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych oraz rodzin z pociechami w wózkach.
Ogrody i wieża widokowa są ogólnodostępna, wejście do nich  jest bezpłatne.