Przez las lub torfowisko z widokiem na Tatry. Nordic walking w Królewskim Wolnym Mieście Nowy Targ

Ścieżka wśród drzew w rezerwacie Bór na Czerwonem w Nowym Targu
Królewskie Wolne Miasto Nowy Targ, historyczna stolica Podhala, to niezwykłe miejsce, gdzie tradycja łączy się ze współczesnością. Znajdują się tu dwie ciekawe trasy dla miłośników spacerów z kijkami.

Ścieżki, które nikomu nie sprawią kłopotu

Podążając do Zakopanego, czy do jednej z miejscowości u podnóża Tatr, warto zatrzymać się w Nowym Targu, by poznać to miasto, zwiedzić tutejsze zabytki, a także udać się na spacer po Rezerwacie Bór na Czerwonem. To jedno z niewielu miejsc, gdzie można podziwiać torfowiska, na dodatek delektując się pięknym widokiem na Tatry. Przez teren rezerwatu wiedzie interesująca ścieżka edukacyjna, pozwalająca poznać urok tego miejsca, którego część objęta jest ochroną już od 1925 r.

Równie ciekawy jest spacer po Borze Kombinackim, czyli pięknym lesie sosnowo-świerkowym. Wędrówka po niemal płaskim terenie wygodnymi ścieżkami nie sprawi nikomu żadnych kłopotów.

Dodajmy, że miasto jest też doskonałym punktem wypadowym w Gorce, Pieniny i na Spisz, gdzie nie brak pięknych szlaków turystycznych, także dla osób nieprzyzwyczajonych do dużego wysiłku fizycznego.

Informacje praktyczne - nordic walking po stolicy Podhala 

⇒ Położenie: powiat nowotarski, Nowy Targ

Piktogram parkinguhttps://goo.gl/maps/j6FiQ4RReQR3Z1Ao8

⇒ Wejście na trasę prowadzącą przez Rezerwat Bór na Czerwonem (znaki niebieskie) znajduje się przy ulicy Parkowej na terenie Parku Miejskiego. Samochód można zostawić na jednym z pobliskich parkingów.

Piktogram długości trasy. 9 kilometrów, na terenie rezerwatu grunt okresowo może być podmokły.

⇒ Trasa przez Bór Kombinacki (także oznaczona kolorem niebieskim) rozpoczyna się na parkingu w pobliżu siedziby firmy Gaspol przy ulicy Składowej.

Piktogram parkingu. https://goo.gl/maps/ZBgZ87rysqx8GRxi9

Wyznaczone są też dwa szlaki łącznikowe (każdy o długości 0,5 kilometra): z Zaskala (żółty) oraz z Szaflar (czarny) pozwalające dojście ze wspomnianych miejsc do trasy w Borze Kombinackim.

Piktogram długości trasy.6,5 kilometra.

Nowy Targ leży na szlaku wycieczki samochodowej „Wokół Gorców”. Nieopodal przebiega również druga trasa samochodowa – „Przez Orawę i Podhale spoglądając na Tatry”. Wykorzystanie zawartych w nich podpowiedzi sprawi, że jadąc do Nowego Targu odkryjemy wiele interesujących miejsc, które dotąd może beznamiętnie mijaliśmy.

Multimedia


 
Download free VisitMałopolska app
 
Android
Apple iOS
Windows Phone
<
>
   

Related Assets