Na szlaku świętego Jakuba… Nordic Walking Park Gmina Słomniki

Drzewa w lesie skąpane w promieniach zachodzącego słońca
Na niewielkim obszarze leśnym na południe od Słomnik wytyczono trzy malownicze trasy. Ze znajdującego się tu wzniesienia przy pewnej dawce szczęścia można dostrzec oddalone o około 120 kilometrów Tatry, a na jednym odcinku będą nam towarzyszyły charakterystyczne znaki muszli znaczące najdłuższy szlak pielgrzymkowy Europy.

Na szlaku znaczonym muszlą...

W punkcie edukacyjnym umieszczono tablice poglądowe przybliżające odwiedzającym pracę leśnika, funkcje i budowę lasu oraz jego rolę w życiu człowieka. Zdobyta wiedza ułatwia obserwację przyrody podczas wędrówki. Szczególnie pięknie jest tu jesienią, gdy las mieni się paletą barw. Na trasie mijamy gajówkę, dwa punkty pomiaru tętna i wykonywania ćwiczeń.

Fragment trasy zielonej i czerwonej pokrywa się z Camino, czyli najdłuższym szlakiem pielgrzymkowym Europy prowadzącym do Santiago de Compostela w Hiszpanii. Małopolska Droga Świętego Jakuba prowadzi z Sandomierza do Krakowa, a wędrówka w okolicach Goszczy pokrywa się z odcinkiem Szczepanowice – Polanowice-Zalesie.

 

Informacje praktyczne - nordic walking po gminie Słomniki

⇒ Położenie: powiat krakowski, gmina Słomniki

Piktogram miejsca startuWejście na trasy znajduje się na parkingu przy punkcie edukacyjnym Nadleśnictwa Miechów w miejscowości Goszcza. Dojazd drogą krajową numer 7 łączącą Kraków ze Słomnikami, z której należy skręcić na wschód, w kierunku miejscowości Zalesie.

Piktogram parkingu https://goo.gl/maps/hvYJYgMciUGB2NZ87

Trasy wędrówek:

  • Trasa numer 1 (zielona) – 3,4 kilometra
  • Trasa numer 2 (czerwona) – 6,2 kilometra
  • Trasa numer 3 (czarna) – 9,9 8 kilometra

 


 
Download free VisitMałopolska app
 
Android
Apple iOS
Windows Phone
<
>
   

Related Assets