Renesansowe i secesyjne perły na szlaku. Miłośnicy nordic walking w Tarnowie nie będą narzekać na brak wyzwań

Kolorowe, zabytkowe kamienice z podcieniami, przy rynku w Tarnowie
Tarnów nie bez powodu nazywany jest perłą renesansu. Kto nie poznał jeszcze tego miasta, powinien jak najszybciej nadrobić zaległości. W centrum i na obrzeżach nie brak bowiem terenów, które można wykorzystać do spacerów z kijkami zachwycając się secesyjnymi kamienicami, poznając przy tym unikatowe zabytki z czasów renesansu i niezwykłe miejsca, np. kosmiczną fontannę czy pomnik wynalazcy fotografii barwnej i kamizelki kuloodpornej.

Nie tylko na Górze świętego Marcina

Co prawda Tarnów nie dysponuje oficjalnie wytyczonymi trasami do nordic walking, ale miłośnicy tej formy rekreacji nie mogą narzekać na brak tras, po których można spacerować z kijkami. Najczęściej wybierane są następujące miejsca:

⇒ Park Piaskówka

Park Strzelecki

⇒ Park Sanguszków

Mościce – dzielnica-ogród

Góra świętego Marcina

⇒ oraz ciągi rowerowo-piesze.

Na terenie parków wybór trasy zależy od indywidualnych preferencji i upodobań, zasobów sił i ilości czasu do dyspozycji. Natomiast na Górze świętego Marcina stworzono Park Biegowy Marcinka, czyli nowoczesny teren rekreacyjny przygotowany z myślą o aktywnych mieszkańcach miasta. Są tu trasy dla biegaczy, rolkarzy i nartorolkarzy, po których chętnie spacerują miłośnicy nordic walking, a zimą uprawia się narciarstwo biegowe.

Informacje praktyczne - nordic walking w Tarnowie

⇒ Położenie: Tarnów

Piktogram parkingu.Parking przy Parku Biegowym Marcinka znajduje się przy ulicy Harcerskiej: https://goo.gl/maps/bUCyZiPbesNDJX9y5

Piktogram długość trasy. 7 kilometrów

Od Krakowa do Krakowa

Tarnów jest punktem startu wycieczki samochodowej pod intrygującym tytułem „Od Krakowa do Krakowa”, której trasa kończy się w Bieczu. Skąd więc tytuł? Warto zapoznać się z tą propozycją, tym bardziej, że znajduje się w niej opis spaceru po Tarnowie, który można odbyć z kijkami, łącząc przyjemne (zwiedzanie miasta) z pożytecznym (ruch na powietrzu).

Multimedia


 
Download free VisitMałopolska app
 
Android
Apple iOS
Windows Phone
<
>
   

Related Assets