Facebook link
Jesteś tutaj:
Powrót

Apilandia - Interaktywne Centrum Pszczelarstwa

Apilandia - Interaktywne Centrum Pszczelarstwa

Apilandia

Klecza Dolna ul. Pszczela/2, 34-124 Klecza Dolna Region turystyczny: Beskid Mały i Makowski

tel. +48 690192767
tel. +48 517203452
Jeśli chcecie poznać życie pszczół, ich sekrety i zwyczaje, trafiliście idealnie! Ta interaktywna wystawa to jedyne takie miejsce w Polsce, gdzie w tak profesjonalny sposób promuje się te ciekawe i pożyteczne owady, które żyją obok nas. W niesamowity sposób połączone zostały tutaj historia i nowoczesność, tradycja i innowacja.

W zabytkowych piwnicach zlokalizowano nowoczesną wystawę o pszczołach. Tu można znaleźć odpowiedzi na wiele pytań: jaka jest hierarchia w ulu?, jak zostaje się królową matką i ile można pełnić taką funkcję?, czym różni się pszczoła od innych owadów? oraz wiele innych. Ekspozycja jest różnorodna i wzbogacona o elementy multimedialne, np. interaktywne instalacje, czy animacje poglądowe.

Apilandia to miejsce, w którym poznaje się życie pszczół od wewnątrz, ale też odkrywa tajniki świata pszczelarskiego. To podróż edukacyjna, ale też frajda dla całych rodzin. Jak podkreślają właściciele miejsca, ich celem jest uświadomienie odwiedzającym, że nowoczesna technologia pszczelarska i dbanie o życie pszczół idą ze sobą w parze. Oferta edukacyjna projektu adresowana jest głównie do dzieci i młodzieży, dlatego często goszczą tu szkoły, kolonie, wycieczki. Można wziąć udział w warsztatach, nauczyć się robić świece z wosku, mydełka glicerynowe, ale także spróbować pszczelich produktów.


Powiązane treści