Facebook link

Dolina Kościeliska - Obiekt - VisitMalopolska

Powrót

Dolina Kościeliska

Dolina Kościeliska

Droga w dolinie górskiej i turyści na niej.
Niezwykle urokliwa trasa spacerowa prowadzi Doliną Kościeliską. Wijący się wśród formacji skalnych szlak jest oznaczony kolorem zielonym, startuje w Kirach i prowadzi do jednego z najbardziej klimatycznych schronisk tatrzańskich – do Schroniska PTTK na Hali Ornak. Trasa wynosi ok. 9 km, a przebyć można ją już, według mapy, w 1 godz. i 40 min.

Cechą charakterystyczną Doliny Kościeliskiej jest bezpośrednie sąsiedztwo jaskiń udostępnionych do zwiedzania (np. słynna Jaskinia Raptawicka czy Mroźna). Wytrawni turyści z Doliny Kościeliskiej mogą podjąć trudy podejścia na Czerwone Wierchy, przez Chudą Przełączkę lub przez mniej uczęszczaną Dolinę Tomanową. Tymczasem ceniący łatwiejsze trasy zachwycające równie malowniczą panoramą mają do wyboru spacer na Halę Stoły leżącą u podnóża Kominarskiego Wierchu, na Przysłop Miętusi lub nad Smreczyński Staw z widokiem na Błyszcz i Bystrą – najwyższy szczyt Tatr Zachodnich.   
W Kirach z łatwością można znaleźć miejsce postojowe na jednym z kilku parkingów. Do Doliny Kościeliskej bez problemu można dotrzeć również komunikacją. Wstęp do doliny jest płatny.


Obiekty na trasie