Facebook link

Sanktuarium św. Jana Pawła II Kraków Łagiewniki - Obiekt - VisitMalopolska

Powrót

Sanktuarium św. Jana Pawła II Kraków Łagiewniki

Sanktuarium św. Jana Pawła II Kraków Łagiewniki

Sanktuarium św. Jana Pawła II, Łagiewniki
ul. Totus Tuus 32, 30-610 Kraków Region turystyczny: Kraków i okolice
tel. +48 122575315
tel. +48 513425060
Sanktuarium św. Jana Pawła II powstało w ramach Centrum Jana Pawła II "Nie lękajcie się!" na tak zwanych "Białych Morzach" w Krakowie. Świątynia została erygowana 11 czerwca 2011 roku. W sanktuarium znajdują się relikwie św. Jana Pawła II.

Są to krew papieża Polaka, zamknięta w szklanej szkatule, umieszczona wewnątrz marmurowego ołtarza stojącego pośrodku Kościoła Relikwii, sutanna, w którą święty Jan Paweł II ubrany był 13 maja 1981 r. w czasie zamachu na jego osobę przez Mehmeda Ali Agca na Placu św. Piotra, która znajduje się w szklanej gablocie w Kościele Górnym, papieski krzyż pastoralny oraz ornat wraz z mitrą. Znajdziemy tu także krzyż, przed którym w swojej prywatnej kaplicy, w czasie ostatniej za życia drogi krzyżowej papież modlił się w rzymskim Coloseum w 2005 roku.

W Kaplicy Kapłańskiej można zobaczyć także płytę z grobu Jana Pawła II pochodzącą z Grot Watykańskich Bazyliki św. Piotra w Rzymie.
Sanktuarium zostało uroczyście poświęcone 16 października 2016 roku, w 38. rocznicę wyboru kardynała Karola Wojtyły na papieża.